'Manyas'ta bilinçsiz avlanma, İsrail Sazanı'nı tehdit ediyor' -Salur ve Çevre Köyler Su Ürünleri…

  • Yazı boyutu
'Manyas'ta bilinçsiz avlanma, İsrail Sazanı'nı tehdit ediyor'
  -Salur ve Çevre Köyler Su Ürünleri…

'Manyas'ta bilinçsiz avlanma, İsrail Sazanı'nı tehdit ediyor' -Salur ve Çevre Köyler Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Seyfettin: -"Balık için ölçü sınırlaması olmalı, yoksa bilinçsiz avlanma Manyas Gölü'nde tatlı su balıkçılığının sonunu getirebilir"

Salur ve Çevre Köyler Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Seyfettin Sezgin, bilinçsiz avlanmanın Manyas Gölü'nde "İsrail Sazanı"nı yok etme aşamasına getirdiğini öne sürdü.
     Manyas Gölü ve baraj gölünde 3 yıl süreyle su ürünleri avlanma hakkını satın alan kooperatifler arasında yer alan kooperatifin başkanı Sezgin, 2013 yılı başından itibaren göldeki "İsrail Sazanı" popülasyonunun azaldığını, bunun tek nedeninin ise bilinçsiz avlanma olduğunu ileri sürdü.
     Sezgin, iki ay önce bir balıkçı kayığının 250-300 kilogram balık avlayabildiğini şimdi ise bu rakamın 30-40 kilograma kadar düştüğüne işaret ederek, şöyle konuştu:
     "Kooperatif olarak Manyas Gölü'nde bilinçsiz avlanmaya karşıyız. Bunun önüne geçilmesi için kooperatiflerin gölde denetim görevlerini yapmasını, aksi halde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın devreye girmesini istiyoruz. Bugün küçük balığı tutarsak nasıl bunların üremesini sağlayabiliriz- Balık için ölçü sınırlaması olmalı, yoksa bilinçsiz avlanma Manyas Gölü'nde tatlı su balıkçılığının sonunu getirebilir."
    
    
    

Bu haberi 313 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir