Manavgat'ta zeytinyağı üretimi -Manavgat Ziraat Odası'na ait zeytinyağı fabrikası, yapılan…

  • Yazı boyutu
Manavgat'ta zeytinyağı üretimi
  -Manavgat Ziraat Odası'na ait zeytinyağı fabrikası,
  yapılan…

Manavgat'ta zeytinyağı üretimi -Manavgat Ziraat Odası'na ait zeytinyağı fabrikası, yapılan iyileştirme çalışmalarının ardından üretim kapasitesini beş kat artırdı -Manavgat Ziraat Odası Başkanı Metin: -"Bu yıl 2 bin 500 ton zeytin işlemeyi hedefliyoruz"

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Taşağıl beldesinde odaya ait zeytinyağı fabrikasında üretimin beş kat arttığını bildirdi.
     Rasim Metin, düzenlediği basın toplantısında, odaya ait Taşağıl beldesinde bulunan zeytinyağı fabrikasında, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın 300 bin liralık desteğiyle iyileştirme çalışması yaptıklarını anlattı. Bu yıl zeytinyağı sıkma sezonunun başlamasıyla fabrikanın da faaliyete geçtiğini kaydeden Metin, "Odaya ait Taşağıl beldesinde bulunan zeytinyağı fabrikasında üretim beş kat arttı" dedi.
     Geçen yıl fabrikada 700 ton zeytin işlediklerini anlatan Metin, bu yıl 2 bin 500 ton zeytin işlemeyi hedeflediklerini söyledi. Metin, "Zeytinyağı fabrikasında geçen yıl günlük 20 ton zeytin işleyebiliyorduk. Bu yıl bu kapasite 100-110 tona çıkarıldı" diye konuştu.
     İşlemede çiftçilerden 10 litrede 1 litre hak ediş aldıklarını belirten Metin, 9 litreni vatandaşa geri verildiğini bildirdi. Bölgedeki diğer fabrikaların ise 6'da bir hak ediş aldığının altını çizen Rasim Metin, ticari bir beklentileri olmadığını, çiftçiye daha iyi hizmet etmeyi amaçladıklarını vurguladı.
     Metin, Manavgat Ziraat Odası Zeytinyağı isminin marka tescilini yaptırmak üzere girişimlere başladıklarını, tescilin ardından kendi markalarıyla satışa başlayacaklarını söyledi. Rasim Metin, Manavgat'ın doğusunda hizmet verecek bir fabrikanın kurulması için de planlama yaptıklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 254 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir