Manavgat'ta denizde sallanmayan katamaran üretildi -Alman tasarımcı Ivan Klaus tarafından…

  • Yazı boyutu
Manavgat'ta denizde sallanmayan katamaran üretildi
  -Alman tasarımcı Ivan Klaus tarafından…

Manavgat'ta denizde sallanmayan katamaran üretildi -Alman tasarımcı Ivan Klaus tarafından geliştirilen ve denizde sallanmamak üzere tasarlanan katamaranın deneme sürüşü gerçekleştirildi

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir yat ve tekne üretim merkezinde, tabanındaki bilyeler sayesinde denizde sallanmayan katamaran üretildi.
     Manavgat Çobanyıldızı Yat ve Tekne Üretim Tesisleri'nde üretilen kataramanın ilk deneme sürüşü gerçekleştirildi. Yat ve tekne üretim tesisleri sahibi Ramazan Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, katamaranın sallanmaması için tabanının bilyeler üzerine kurulduğunu anlattı. Katamaranın yaklaşık 600 bin avroya mal olacağını belirten Taş, geliştirdikleri teknikle deniz ve ırmakta yolculuk edenlerin deniz tutması yaşamayacaklarını ifade etti.
     İki ay içinde tamamlanması planlanan katamaranın 150 beygir gücünde olduğunu kaydeden Ramazan Taş, deniz aracının 20 deniz mili hıza ulaşabildiğini açıkladı. Taş, Alman mühendis Ivan Klaus'un tasarımını ve projesini yaptığı katamaranda kullanılan tekniğin patentini de aldıklarını söyledi.
     Ivan Klaus da Manavgat'ın gemi ve tekne yapımında iyi konumda olduğunu, bu kataramanla Manavgat'ın daha fazla tekne, yat ve kataraman siparişi alacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 243 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir