Maliye'den sigara firmalarına takip

  • Yazı boyutu
Maliye'den sigara firmalarına takip

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla, 10 sigara dağıtım firmasının 20 ilde bulunan merkez ve depolarında envanter ve denetim çalışması gerçekleştirildi.

 

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kayıtdışı ile mücadele kapsamında Maliye Bakanı Şimşek'in talimatıyla, sigara sektörünün analiz edilmesi, üretim, satış ve ihracat süreçlerinin incelenmesi hedefleri çerçevesinde, Türkiye'de sigara üretimi gerçekleştiren 7 firmanın üretim tesisi, hammadde ve nihai ürün ambarlarında, vergi müfettişleri tarafından 22 Kasım 2012 tarihinde fiili envanter ve denetim çalışması yapıldığı hatırlatıldı.
 
Açıklamaya göre, bu kapsamlı çalışmanın ardından Bakan Şimşek'in ikinci talimatı ile Vergi Denetim Kurulu (VDK) sigara sektörünün daha kapsamlı analiz edilmesi için pazarlama ve satış faaliyeti gerçekleştiren 10 sigara dağıtım firmasının 20 ilde bulunan merkez ve depolarında dün fiili envanter ve denetim çalışması gerçekleştirdi.
 
AA

Bu haberi 271 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir