Maliye Bakanlığı'ndan kamuoyuna uyarı: -"Bakanlığımız tarafından doğrudan açıklanmadığı takdirde,…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanlığı'ndan kamuoyuna uyarı:
  -"Bakanlığımız tarafından doğrudan açıklanmadığı takdirde,…

Maliye Bakanlığı'ndan kamuoyuna uyarı: -"Bakanlığımız tarafından doğrudan açıklanmadığı takdirde, yanlış yorumlara, spekülasyonlara mahal verecek haberlere karşı kamuoyumuzu dikkatli olmaya davet ediyoruz"

Maliye Bakanlığı, Bakanlıkla ilgili asılsız haberler konusunda kamuoyunu uyardı.
     Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede "Harç Maliyeti Trafik Cezaları ile Kapanacak" başlığı ile yer alan haberin tamamen mesnetsiz ve yoruma dayalı olarak yapılan bir haber olduğu kaydedildi.
     Trafik cezalarının tamamen vatandaşın trafik kurallarına uyumu ile ortaya çıkan bir netice olduğu belirtilen açıklamada, "Hiçbir şekilde, haberde iddia edildiği gibi Maliye Bakanlığımızın böyle bir düşüncesi ya da çalışması söz konusu değildir" denildi.
     Son zamanlarda Maliye Bakanlığı'na atfen, kaynağı belirtilmeden, araştırılmadan, teyide muhtaç haberlerin artarak devam ettiği kaydedilen açıklamada, Bakanlık tarafından doğrudan açıklanmadığı takdirde, yanlış yorumlara, spekülasyonlara mahal verecek haberlere karşı kamuoyunun dikkatli olması gerektiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir