Maliye Bakanlığı'na ait lojmanların ihalesi -Arsa karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle satışa…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanlığı'na ait lojmanların ihalesi
  -Arsa karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle satışa…

Maliye Bakanlığı'na ait lojmanların ihalesi -Arsa karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle satışa çıkarılan lojmanlar için düzenlenen ihalenin ilk oturumunda 17 firma teklif verdi -TOKİ'nin düzenlediği ihalede, en yüksek teklifi 110 milyon 250 bin lirayla İlci İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), arsa karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle satışa çıkardığı Ankara Oran'daki Maliye Bakanlığı'nın lojmanları için düzenlenen ihalenin ilk oturumunda 17 firma teklif verdi.
     Lojman ihalesinin ilk oturumu Muhsin Soylu başkanlığında TOKİ'nin merkez binasında yapıldı.TOKİ'ye en yüksek teklifi, idare payı geliri olarak 110 milyon 250 bin lirayla İlci İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi.
     İhalenin ikinci oturumunun, 10 gün içinde yapılması öngörülüyor.
    
     -AVM ve konut yapılabilecek-
    
     Özel proje alanında, iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi kültürel tesisler, otel, motel, özel yurt ile rezidans gibi konaklama tesisleri, restoran, kafe, lokanta, özel spor tesisleri, yönetim binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek.
    
     -İlk adım Maliye'den-
    
     Maliye Bakanlığı, kamunun elindeki lojmanların ekonomiye kazandırılması amacıyla ilk adımı, bünyesindeki lojmanları TOKİ'ye devrederek attı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanan protokol kapsamında, Atakent Devlet Mahallesi'nde bulunan 182 bürokratın ikamet ettiği lojmanlar TOKİ'ye verilmişti.
    
    
    

Bu haberi 221 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir