Maliye Bakanlığı: -"Bakanlar Kurulu'na henüz sunulmamış Gelir Vergisi Kanun Taslağı'na ilişkin…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanlığı:
  -"Bakanlar Kurulu'na henüz sunulmamış Gelir Vergisi Kanun
  Taslağı'na ilişkin…

Maliye Bakanlığı: -"Bakanlar Kurulu'na henüz sunulmamış Gelir Vergisi Kanun Taslağı'na ilişkin çıkan ve çıkacak haberler sadece spekülasyon niteliği taşıyacaktır"

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulu'na henüz sunulmamış Gelir Vergisi Kanun Taslağı'na ilişkin bugün çıkan ve çıkacak haberlerin sadece spekülasyon niteliği taşıyacağı bildirildi.
     Bugün bazı gazetelerde yer alan "vergi iadesiyle yarım maaş" ve "çalışan masraflarını vergiden düşecek" başlıklı haberlerle ilgili Maliye Bakanlığı açıklamasında, bir süredir üzerinde çalışılan Gelir Vergisi Kanun Taslağı'nın EKK'ya sunulduğu, maddeler üzerinde öneriler doğrultusunda teknik çalışmaların da halen devam ettiği belirtildi.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Dolayısıyla Bakanlar Kurulu'na henüz sunulmamış Gelir Vergisi Kanun Taslağı'na ilişkin bugün çıkan ve çıkacak olan haberler sadece spekülasyon niteliği taşıyacaktır. Bu çerçevede ilgili bakan ya da bakanlıklardan resmi bir açıklama gelmediği sürece bu tarz haberlere itibar edilmemelidir. Ayrıca Gelir Vergisi Kanun Taslağı'na ilişkin çalışmalar tamamlandığında şeffaf bir şekilde kamuoyumuz ile de paylaşılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir