Maliye Bakanı Şimşek soruları yanıtladı: (1) -"Peyderpey bedelleri (2B ile ilgili) internetten…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek soruları yanıtladı: (1)
  -"Peyderpey bedelleri (2B ile ilgili) internetten…

Maliye Bakanı Şimşek soruları yanıtladı: (1) -"Peyderpey bedelleri (2B ile ilgili) internetten açıklıyoruz. Bu konuda bazı illerde satışlar başladı. Çok ciddi ilgi var' -"Elektronik ticaret konusunda güvenli olmayan web siteleri, belirlenen şartları yerine getirmediğinde bloke edilecek"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B ile ilgili bedelleri peyderpey internetten açıkladıklarını, bu konuda bazı illerde satışların başladığını belirterek, "Çok ciddi ilgi var" dedi.
     Şimşek, Maliye Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
     Geçen sene elektronik ticarete yönelik bir inceleme yapılıp yapılmadığına ilişkin bir soru üzerine Bakan Şimşek, şunları söyledi:
     "Ankara Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı'na bağlı müfettişler bir araştırma ve inceleme faaliyetini gerçekleştirdiler. Nihai sonuçlarını biz kamuoyuyla paylaşacağız. Ama burada önemli olan bu rapordaki tespitlerin, değerlendirmelerin dikkate alınarak esas bundan sonra denetimde bunun temel teşkil etmesi denetimin çerçevesini belirlemesi. Çünkü biz denetimin yeniden yapılandırılmasıyla birlikte uzmanlaşmaya gittik. Uzmanlaşmanın ilk dönemini tabii ki rutin denetimlerimizin yanında zaman zaman bu anlamda çerçeve oluşturacak, temel oluşturacak bazı çalışmalara da imza atıyoruz. Dolayısıyla bu alan da onlardan bir tanesi."
     2B ile ilgili bir soru üzerine de Şimşek, 2B bedellerini peyderpey internetten açıkladıklarını, bazı illerde satışların da başladığını belirtti. Şimşek, "Dolayısıyla bu sürecin şu anda ortasındayız. Tabii ki tespit edilenler, kadastrosu, tespiti devam edenler var. Orada başvuru oranı en son baktığımda yüzde 70'ti. Fakat tespiti tamamlanmış parsellere ilişkin başvurular yanlış hatırlamıyorsam, yüzde 90'ı aşmıştı. Dolayısıyla çok ciddi ilgi var. Satışlara başladık. Rayiç bedelleri de web sitesinden il il peyderpey sistemi açmaya da başladık. Bayağı, takdir edersiniz ki yoğun bir çalışma söz konusu" diye konuştu.
     Şimşek, elektronik ticaret konusundaki yaptırımlara ilişkin bir soruya karşılık olarak elektronik ticaret konusunda güvenli olmayan web sitelerinin, belirlenen şartları yerine getirmediğinde bloke edileceğini bildirdi.
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir