Maliye Bakanı Şimşek: "Mevcut öğretmenlerimize ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmem olmadı"…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  "Mevcut öğretmenlerimize ilişkin olumsuz 
  hiçbir değerlendirmem olmadı"…

Maliye Bakanı Şimşek: "Mevcut öğretmenlerimize ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmem olmadı" -"(Bir televizyon programında) Öğretmenlik talep edenlerin branşları ile Bakanlığın ihtiyacı olan branşları arasındaki uyumsuzluğa dikkat çektim"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün bir televizyon programında öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmeye açıklık getirerek, "Mevcut öğretmenlerimize ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmem olmadı. Öğretmenlik talep edenlerin branşları ile Milli Eğitim Bakanlığının ihtiyacı olan branşlar arasındaki uyumsuzluğa dikkat çektim" dedi.
     AA muhabirinin konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Bakan Şimşek, öğretmen atamalarına ilişkin bugün bir televizyon kanalında yaptığı değerlendirme sonrasında açıklamalarının "belli bazı medya kuruluşları" tarafından çarpıtıldığını ifade etti.
     Mehmet Şimşek, mevcut öğretmenlere ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmede bulunmadığını vurgulayarak, "Orada söylediğim çok açık ve net. Kastettiğim öğretmenlerimizin kalitesi değil, branşlar arasındaki uyumsuzluktur. Yani öğretmenlik talep edenlerin branşları ile Milli Eğitim Bakanlığının ihtiyacı olan branşlar arasındaki uyumsuzluğa dikkat çektim" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir