Maliye Bakanı Şimşek: -"Kasım ayı bütçe gerçekleşme rakamları yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  -"Kasım ayı bütçe gerçekleşme rakamları 
  yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz…

Maliye Bakanı Şimşek: -"Kasım ayı bütçe gerçekleşme rakamları yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz hedefleri yakalayacağımızı göstermektedir"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kasım ayı bütçe gerçekleşme rakamlarının, yıl sonu için Orta Vadeli Program'da (OVP) öngörülen hedeflerin yakalanacağını gösterdiğini bildirdi.
     Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, Kasım ayı bütçe gerçekleşme rakamlarının yıl sonu için OVP'de öngörülen hedeflerinin yakalanacağını gösterdiğini belirterek, bütçe gelirlerindeki artışın iç talebin toparlanmaya başladığına işaret ettiğini ifade etti.
     Şimşek, şunları kaydetti:
     "Örneğin, Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ÖTV yüzde 14, ithalde alınan KDV ise yüzde 21 ile nispeten yüksek oranlarda artmıştır. Bu vesileyle tekrar ifade etmek istiyorum, hükümet olarak mali disiplinden taviz vermeyeceğiz. Hedefimiz, orta vadede bütçe açıklarını ve borçluluk oranlarını daha da azaltarak ülkemizin istikrarını korumaya devam etmektir."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir