Maliye Bakanı Şimşek: -"Hiçbir kulübün vergi borcunu silmedik" -"Nüfusu artırmak için verilecek…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  -"Hiçbir kulübün vergi borcunu silmedik"
  -"Nüfusu artırmak için verilecek…

Maliye Bakanı Şimşek: -"Hiçbir kulübün vergi borcunu silmedik" -"Nüfusu artırmak için verilecek teşvikler üzerinde çalışıyoruz"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hiçbir kulübün vergi borcunun silinmediğini, kulüplerden de vergi alındığını bildirdi.
     Twitter hesabı üzerinden vatandaşların sorularını yanıtlayan Bakan Şimşek, bir vatandaşın "Sayın Bakanım Yalova'da küçük esnafım, kendime Galatasaray Kulübünü vergilerimi ödememe konusunda örnek alayım mı-" şeklindeki sorusu üzerine, Kulüplerin vergi borçlarına ilişkin yazılan her şeye inanılması gerektiğini kaydetti.
     "Sayın Bakanım peki neden her yerde Galatasaray'ın vergi borçlarının silindiği yazıyor-" şeklindeki bir soru üzerine Şimşek, vergi mahremiyeti nedeniyle spesifik kulüplere ilişkin bir açıklama yapmadığını, ancak yazılanların doğru olmadığını bildirdi. Şimşek, "75,5 milyonun hakkını affetme hakkımız yok. Tüm kulüplerden vergi alıyoruz, ödemeyenler diğer mükellefler gibi takibe alınıyor" dedi.
     Şimşek'in "nüfusu artırmak için verilecek teşvikler üzerinde çalışıyoruz" ifadesi üzerine bir vatandaş, "nüfus artsın istiyorsanız beni evlendirmeniz kafi" yanıtını verdi.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir