Maliye Bakanı Şimşek, Editör Masası'nda (1)

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek, Editör Masası'nda (1)

Bakan Şimşek, AA Finans Haberleri Terminali'nin açılışını yaptı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "AA Finans Haberleri Terminali Projesi, Türkiye'nin 2023 vizyonunu tamamlayıcı bir proje" dedi.
     AA Editör Masası'nın konuğu olan Bakan Şimşek, AA Finans Haberleri Terminali'nin de açılışını yaptı.
     Bakan Şimşek, Türkiye'nin çok güçlü bir hikayesi olduğunu belirterek, bunu da sağlıklı bir şekilde, birinci elden AA'nın vermesi kadar doğal bir şey olamayacağını kaydetti.
     "Hayırlı olsun, bu proje için hepinizi tebrik ediyorum" diyen Şimşek, finans sektörünün hakikaten çok önemli bir sektör olduğunu söyledi.
     Bakan Şimşek, finans sektörünün işleyişinde veri, bilgi akışının çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek, anlık verilerin değerlendirilmesinin, sonra da geri bilgilerin orta ve uzun vadeli analizlere dönüştürülmesinin, verilen kararların temelini oluşturduğunu kaydetti.
     Şimşek, "Attığınız adımın hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Ülkemiz için eminim çok faydalı olacak" dedi.
     Türkiye'de son yıllarda çok büyük değişim ve dönüşümden geçtiğine ve Türkiye'nin algısının geçmişe göre çok farklılaştığına işaret eden Şimşek, eskiden Türkiye gerçeğinin, Türkiye performansının oldukça zayıf olduğunu anlattı.
     Şimşek, son yıllarda bu gerçekliği değiştirdiklerini kaydederek, Türkiye ile algının oluşmasında AA'nın katkısının büyük olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:
     "Bu proje ile eminim Türkiye gerçeğini, yeni Türkiye'yi, Türkiye'nin kendi bölgesinde ve dünyada artan siyasi, ekonomik etkinliğini siz yansıtma imkanı sağlayacaksınız ve Türkiye'ye katkı sağlayacaksınız.
     Türkiye finans sektöründe de iddialı. İstanbul'u önemli bir finans merkezi yapma projemiz, çok önemsediğimiz bir proje. Buna yönelik çok önemli adımlar atıldı. Bizim son dönemde Sayın Başbakan Yardımcımız Babacan ile benim açıkladığımız bir paket vardı. O pakette, İstanbul'da fon yönetiminin güçlendirilmesine yönelik çok önemli adımlar var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hükümetimiz çok önemli adımlar atıyor. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Özellikle trafik sorununu çözmeye ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik son 10 yılda önemli adımlar atıldı. Bu atacağımız adımlarla İstanbul'un yaşam kalitesi anlamında daha iyi bir noktaya götürmek amacımız. Bu nedenle bu yeni proje hakikaten bu vizyonu tamamlayıcı bir proje."
     (Sürecek)
    
    
    


Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir