Maliye Bakanı Şimşek: -"Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde valilerimiz, kendi bütçelerinden, 'tas…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  -"Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde valilerimiz, kendi bütçelerinden, 
  'tas…

Maliye Bakanı Şimşek: -"Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde valilerimiz, kendi bütçelerinden, 'tas atan çocuklar yerine' devletimizin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirmiştir"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde valilerin, kendi bütçelerinden, "taş atan çocuklar yerine" devletin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirdiğini bildirdi.
     Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetenin ilk sayfadan verdiği 'bakanın cebi devlet' başlıklı habere konu olan unsurların çarpıtılarak, kasıtlı bir şekilde vatandaşların kafasının karıştırılmak istendiğinin gözlendiğini savundu.
     "Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde valilerimiz, kendi bütçelerinden, 'tas atan çocuklar yerine' devletimizin kucaklayıcı yanını ve şefkatini hissettirmek için oyuncak dağıtmak gibi bazı sosyal uygulamaları bir gelenek haline getirmiştir" diyen Şimşek, son derece faydalı gördüğü ve gelenek haline gelen bu uygulamanın, kendi bakanlığından çok önce hayata geçirildiğini, halen de devam ettiğini ifade etti.
     Şimşek, "Bu kadar anlamlı bir projeyi desteklemek ve alkış tutmak yerine, bilinçli bir şekilde çarpıtarak (Şimşek dağıttı, devlet ödedi) gibi yanlış ve kasıtlı bir algıya dönüştürmek son derece mesnetsiz ve art niyettir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir