Maliye Bakanı Şimşek: "CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'ın, 'Fitch'den gelecek bir not…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  "CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'ın, 'Fitch'den 
  gelecek bir not…

Maliye Bakanı Şimşek: "CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'ın, 'Fitch'den gelecek bir not artırımı Türkiye için sürpriz olmaz' yorumumu, manipülasyon olarak değerlendirmesini hayretle karşıladım" -"Sayın Öztrak'ın yapmış olduğu yorumları manidar ve kamuoyunu bilinçli yanıltma çabası olarak değerlendiriyorum"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Fitch'den gelecek bir not artırımı Türkiye için sürpriz olmaz" şeklinde yaptığı yoruma, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın basın toplantısı düzenleyerek, bunu manipülasyon olarak değerlendirmesini hayretle karşıladığını bildirdi.
     Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün katıldığı bir televizyon yayında, programcılardan birinin not artırımı yönünde bir beklenti olduğunu hatırlatması ve düşüncesinin sorulması üzerine, Türkiye ekonomisinin güçlü makro ekonomik temellerinin bir çok ülkeye göre pozitif yönde ayrıştığına vurgu yaparak kredi derecelendirme kuruluşlarının bu yöndeki bir kararının Türkiye için sürpriz olmayacağını belirttiğini anımsattı.
     Öztrak'ın "Fitch'den gelecek bir not artırımı Türkiye için sürpriz olmaz" yorumunun bir basın toplantısı düzenleyerek, manipülasyon olarak değerlendirmesini hayretle karşıladığını belirten Şimşek, şunları kaydetti:
     "Ancak, not artırımı olacağına dair bağlayıcı hiçbir ifade kullanmadım. Her şey bu kadar açık ve net iken Sayın Öztrak'ın bu yönde yapmış olduğu yorumları manidar ve kamuoyunu bilinçli yanıltma çabası olarak değerlendiriyorum. Kendisini mesnetsiz yorumlar yapmadan önce gerçekleri birinci elden öğrenmeye davet ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir