Maliye Bakanı Şimşek: -"BAŞKENTGAZ'ın özelleştirme ihalesi ÖYK tarafından onaylandı"

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek:
  -"BAŞKENTGAZ'ın özelleştirme ihalesi ÖYK tarafından onaylandı"

Maliye Bakanı Şimşek: -"BAŞKENTGAZ'ın özelleştirme ihalesi ÖYK tarafından onaylandı"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'nin (BAŞKENTGAZ) özelleştirme ihalesini onayladığını açıkladı.
     Bakan Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, BAŞKENTGAZ ihalesinin iptal edilmediğini ve ÖYK'nın söz konusu ihaleyi onayladığını bildirdi. Şimşek, "İhaleyi kazanan Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile yola devam edilecek" dedi.
     Söz konusu ÖYK Kararında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzası bulunuyor.
     BAŞKENTGAZ'ın yüzde 100'ünün özelleştirilmesine yönelik 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolar ile Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ vermişti.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir