Maliye Bakanı Şimşek: -"2012 yılı gerçekleşmeleri, yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz bütçe…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Şimşek: 
  -"2012 yılı gerçekleşmeleri, yıl sonu 
  için OVP'de öngördüğümüz bütçe…

Maliye Bakanı Şimşek: -"2012 yılı gerçekleşmeleri, yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz bütçe hedeflerimizi yakalayacağımız yönündedir" -"Önümüzdeki dönemde de mali disiplinden taviz vermeden maliye politikalarımızı şekillendireceğiz"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekim ayına ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirerek, "2012 yılı gerçekleşmeleri, yıl sonu için Orta Vadeli Program'da öngördüğümüz bütçe hedeflerimizi yakalayacağımız yönündedir" dedi.
     Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, Ekim ayına dair bütçe rakamlarının OVP'de öngördükleri çerçevede gerçekleştiğini belirtti.
     Bütçe açığının, söz konusu ayda 4,4 milyar, yılın 10 ayında 18,8 milyar lira olarak gerçekleştiğini ifade eden Şimşek, şu ifadeleri kullandı:
     "10 aylık gerçekleşme rakamı, 2013-2015 OVP'sinde öngördüğümüz 33,5 milyar liralık yıl sonu beklentimizin yüzde 56'sına denk gelmektedir. 2012 yılı gerçekleşmeleri, yıl sonu için OVP'de öngördüğümüz bütçe hedeflerimizi yakalayacağımız yönündedir.
     Önümüzdeki dönemde de mali disiplinden taviz vermeden maliye politikalarımızı şekillendireceğiz. OVP'de belirttiğimiz üzere, bütçe açıklarını ve borçluluk oranlarını daha da azaltarak ülkemizin istikrarını korumaya devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir