Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Gelir Vergisi ile ilgili yapılan haber ve değerlendirmeler…

  • Yazı boyutu
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:
  "Gelir Vergisi ile ilgili yapılan haber ve 
  değerlendirmeler…

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Gelir Vergisi ile ilgili yapılan haber ve değerlendirmeler spekülatiftir. Çünkü taslak henüz son şeklini almadı"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Gelir Vergisi ile ilgili yapılan haber ve değerlendirmeler spekülatiftir. Çünkü taslak henüz son şeklini almadı" dedi.
     Bakan Şimşek, Final Eğitim Kurumları'nca Batman'da yaptırılan 15 derslikli ilköğretim okulunun açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     "Gelir Vergisi" ile ilgili kendisine yöneltilen bir soru üzerine Bakan Şimşek, Gelir Vergisi Kanun Taslağı'nın Bakanlar Kurulu'nda görüşülmesinin ardından son şeklini alacağını ve Meclis'e gönderileceğini söyledi.
     Bakan Şimşek, dolayısıyla bu aşamada yapılacak bütün değerlendirme ve tespitlerin spekülatif nitelikli olduğuna dikkati çekerek şöyle dedi:
     "Gelir Vergisi ile ilgili yapılan haber ve değerlendirmeler spekülatiftir. Çünkü taslak henüz son şeklini almadı. Bunun detaylarına ilişkin yorum yapmayacağım. Taslağın ne zaman Meclis'e geleceği Bakanlar Kurulu'nun zamanlamasıyla ilişkili. Ama Maliye Bakanlığı olarak biz bu konuda ki çalışmalarımızı tamamladık. Ülkemizde verginin tabana yayılmasını, kayıt dışılığın azaltılmasını, vergi mevzuatının basitleştirilmesini amaçlayan önemli bir düzenleme bu. Bu düzenleme ile ilgili yatırımları, istihdamı, ihracatı destekleyeceğiz. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu yatırımları gerçekleştirmek için kaynak odaklı bir reform. Ama bu reform, üzerinde iyi çalışılıp daha sonra Meclis'e gönderilecek. Şu anda o süreç devam ediyor."
    
    
    

Bu haberi 321 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir