Mali Suçları Araştırma Kurulu: -"(Kenan Evren ve MGK üyelerinin yakınlarına ait mal…

  • Yazı boyutu
Mali Suçları Araştırma Kurulu:
  -"(Kenan Evren ve MGK üyelerinin yakınlarına 
  ait mal…

Mali Suçları Araştırma Kurulu: -"(Kenan Evren ve MGK üyelerinin yakınlarına ait mal varlıklarıyla ilgili rapor) Basına yansıyan bilgiler, raporun içeriğini yansıtmıyor"

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Kenan Evren ve MGK üyelerinin yakınlarına ait mal varlıklarına yer verilen raporla ilgili, "Basına yansıyan bilgiler, raporun içeriğini yansıtmıyor" açıklamasında bulundu.
     MASAK'ın internet sitesindeki duyuruya göre, basında son günlerde MASAK kaynak gösterilerek çıkan haberler üzerine açıklama yapılma gereği duyulduğu belirtildi.
     Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun kendi görev alanı ile ilgili MASAK'tan araştırma yapılması talebinde bulunduğu ve bu talebe istinaden düzenlenen raporun Komisyona ve bilgi amacıyla da Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği anımsatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     "Raporun tanzimi sırasında, bilgi talep edilen kurum ve kuruluşlardan elde edilen bilgiler, herhangi bir yorum yapılmadan aynen rapora aktarılmış ve alınan bilgi ve belgeler rapora ek yapılmıştır. Basında yer alan haberlerde, rapor içeriğindeki bilgilerin rapor ekleri dikkate alınmadan kısmi ve yanıltıcı şekilde kamuoyuyla paylaşılmış olduğu ve basına yansıyan bilgilerin raporun içeriğini yansıtmadığı görülmüştür.
     5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanunun 22'nci maddesi uyarınca, rapor içeriğinde yer alan ve kişilerin şahıslarına, muamele ve hesap durumlarına, işlerine, işletmelerine, servetlerine ve mesleklerine ilişkin bilgiler 'sırrın ifşası' kapsamına girdiğinden, konuyla ilgili daha detaylı bilgi kamuoyuyla paylaşılamamaktadır."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir