Malezyalı Bakandan, Arçelik'e ziyaret -Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri…

  • Yazı boyutu
Malezyalı Bakandan, Arçelik'e ziyaret
     -Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri…

Malezyalı Bakandan, Arçelik'e ziyaret -Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed ve beraberindeki heyet, Arçelik A.Ş.'nin Çayırova'daki Çamaşır Makinesi İşletmesi'ni ziyaret etti

Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed, Türkiye'ye düzenledikleri çalışma gezisi kapsamında, Koç Topluluğu'nun sektöründe lider şirketi Arçelik A.Ş.'nin Çayırova'daki Çamaşır Makinesi İşletmesi'ni ziyaret etti. Ziyarette ev sahipliğini Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu yaptı.
     Arçelik açıklamasına göre, ziyarette Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed'e, Malezya'nın Türkiye Büyükelçisi Dato' Saipul Anwar, Malezya Dış Ticareti Geliştirme Kuruluşu (MATRADE) CEO'su Wong Lai Sum, Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (MITI) Genel Sekreter Yardımcısı (Ticaret) Mohd Ridzal Sheriff, Malezya Yatırım ve Kalkınma Ajansı (MIDA) CEO Baş Vekili Dato' Azman Mahmud, Bakan Üst Düzey Özel Kalemi Dato' Mohamed Irwan Mansor, Malezya Dış Ticareti Geliştirme Kuruluşu (MATRADE) Direktörü Md Silmi Abd Rahman, Malezya Yatırım ve Kalkınma Ajansı (MIDA) Dubai Yatırım Konseyi Direktörü Sukri Abu Bakar, Malezya Dış Ticareti Geliştirme Kuruluşu (MATRADE) İstanbul Direktörü Bay Mohamad Noor, Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (MITI) ile Malezya Yatırım ve Kalkınma Ajansı (MIDA) yetkilileri ile Malezya medyası eşlik etti.
     Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed, şunları söyledi:
     "Uluslararası arenada başarılarını sıkça duyduğumuz, kendi teknolojisiyle ürettiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın en önemli beyaz eşya üreticileri arasına girmeyi başaran Arçelik'te yapılmakta olan heyecan verici ve yenilikçi çalışmaları yakından görme fırsatını yakaladığım için son derece mutluyum. Bu işletmenin, Türkiye'nin heyecan verici ekonomik gelişiminde, özel sektörün üstlendiği öncü rolün çok güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum."
     Ziyaret sırasında Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed'e Arçelik A.Ş.'nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Arçelik'in beyaz eşya sektöründe dünyanın önde gelen oyuncularından biri olduğunu vurguladı.
     Arçelik'in dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren, çok kültürlü bir yapı arz ettiğini ifade eden Levent Çakıroğlu, dış pazarlardaki gelişmeleri çok yakından izlediklerini söyleyerek, "Malezya'daki ekonomik dinamizmi heyecan verici buluyoruz. Bu dinamik yapının temsilcisi Sayın Bakan'ın işletmemizi ziyaret etmesinden de gurur duyuyoruz" dedi.
     Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa Mohamed ve beraberindeki heyet işletmeyi gezerek üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Dato' Sri Mustapa Mohamed, Arçelik'in Avrupa'da tek çatı altında üretim yapan en yüksek kapasiteli, önden yüklemeli otomatik çamaşır makinesi işletmesi olan tesiste dünyanın en az enerji tüketen ve en sessiz çamaşır makinelerini yerinde inceledi.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir