Malezya Exim ve DenizBank'tan dış ticaretin finansmanına yönelik iş birliği

  • Yazı boyutu
Malezya Exim ve DenizBank'tan dış ticaretin 
     finansmanına yönelik iş birliği

Malezya Exim ve DenizBank'tan dış ticaretin finansmanına yönelik iş birliği

DenizBank, The Export-Import Bank of Malaysia Bhd (Malezya Exim) ile dış ticaretin finansmanına yönelik önemli bir iş birliğine gitti.
     Yapılan açıklamaya göre, imzalanan anlaşmayla Malezya'dan ithalat yapan DenizBank müşterileri uzun vadeli ve uygun maliyetli finansman sağlanabiliyor. İş birliği ile DenizBank, Malezya Exim'in Türkiye'de limit tesis ettiği ve anlaşma imzaladığı ilk ve tek Türk bankası oldu.
     İmzalanan anlaşma uyarınca, banka müşterilerinin akreditif, peşin, vesaik mukabili veya mal mukabili olarak yapacağı ithalatlarına uygun maliyetli finansman temin ediliyor. İmzalanan anlaşma ile Malezya Exim, DenizBank müşterilerine tüketim mallarının finansmanında 1 yıl, yatırım mallarının finansmanında ise 3 yıla kadar vadeli finansman sağlıyor.
     Konuyla ilgili açıklamalarına yer verilen DenizBank Hazine, Finansal Kurumlar ve Özel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bora Böcügöz, Türk ve Malezya firmaları arasındaki ticari ilişkilerin giderek arttığını belirterek, "2009'dan bu yana firmalarımızın Malezya'dan toplam ithalatı 960 milyon dolardan 1,6 milyar dolar seviyelerine kadar yükseldi. İmzaladığımız anlaşma ile iki ülkede faaliyet gösteren firmalar arasındaki ilişkilerin daha da derinleşeceğine ve dış ticaret işlemlerinde sunacağımız avantajlı finansman çözümleri ile işbirliğinin artmasına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir