Makedonya'daki muhalefet protestoları -Başbakan Gruevski: "Muhalefet ülkenin itibarını zedeliyor"

  • Yazı boyutu
Makedonya'daki muhalefet protestoları
  -Başbakan Gruevski: "Muhalefet ülkenin itibarını zedeliyor"

Makedonya'daki muhalefet protestoları -Başbakan Gruevski: "Muhalefet ülkenin itibarını zedeliyor"

Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, geçen yılın son günlerinden itibaren iktidar karşıtı protestolarını sürdüren ana muhalefet Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği'ni (SDSM), ülkenin itibarını zedelemekle suçladı.
     Dünyaca ünlü üniversitelere ait kitapların Makedonca'ya tercümelerinin tanıtım etkinliğine katılan Gruevski, etkiliğin ardından açıklamalarda bulundu. Ana muhalefetteki SDSM'nin kendi içinde iki kutba ayrıldığını söyleyen Gruevski, "Bir tarafta bataklığa girdiklerini anlayıp nasıl çıkacaklarını bilmeyenler var. Bu gruptakiler, SDSM lideri Branko Crvenkovski'nin onları kör bir sokağa ittiğini görüyorlar, ancak bunu kamuoyuna duyuracak kadar güçleri yok" diye konuştu.
     Parti içindeki ikinci grubun ise ne pahasına olursa olsun Crvenkovski'nin emirlerini yerine getirdiğini söyleyen Gruevski, "Bunlar, Crvenkovski olmaksızın parti içerisinde ilerleyemeyeceklerini bilen kişiler" ifadesini kullandı.
     Hükümet olarak devlet kurumları içerisindeki diyaloğa hazır olduklarını belirten Gruevski, SDSM'yi 24 Aralık'ta ülkenin imajını zedeleyen hareketler yapmakla itham etti.
     Ana muhalefeti izlediği yoldan dönmeye çağıran Gruevski, "Dışarıdan bakanlar her ne kadar bunun bir kişinin siyasi emellerinden dolayı yapıldığını bilse de bu, ülkenin imajı açısında iyi görünmüyor. Branko Crvenkovski olumsuz senaryolar üretmekte çok mahir. Ancak biz hükümetiz ve milletimizden bu görevi aldık. Bu tür senaryolara karşı geleceğiz ve her zaman Crvenkovski'nin içinde bulunduğu kör sokaktan çıkması için bir şans vereceğiz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir