Makedonya'da 2013 bütçesi onaylandı -2,7 milyar avro tutarındaki yeni yıl bütçesi, muhalefetin…

  • Yazı boyutu
Makedonya'da 2013 bütçesi onaylandı
  -2,7 milyar avro tutarındaki yeni yıl bütçesi, 
  muhalefetin…

Makedonya'da 2013 bütçesi onaylandı -2,7 milyar avro tutarındaki yeni yıl bütçesi, muhalefetin katılmadığı oylamada kabul edildi

Makedonya'da, muhalefetin protestosuna neden olan 2013 bütçe tasarısı, mecliste kabul edildi.
     Makedonya'daki bütçe tartışmalarına muhalefetin protesto gösterisi damga vurdu. Dışarıda protestoların sürdüğü sırada parlamentoda yapılan oylamada yeni yıl bütçesi, iktidar partilerinin desteğiyle meclisten geçti.
     Makedonya'nın 2013 yılı bütçesi, muhalefet partilerinin katılmadığı oturumda 2,7 milyar avro olarak kabul edildi.
     Ülkede tartışmalara neden olan ve muhalefetin protesto gösterilerine dönüşen 2013 yılı bütçe oylaması, başkent Üsküp'teki parlamento binası önünde çok sayıda iktidar ve muhalefet yanlısının gösterisine sahne oldu.
     Protesto için meclis binası önünde toplanan iktidar ve muhalefet yanlıları arasındaki gerginlikte en az dört kişinin yaralandığı, Meclis Başkanı Trayko Velyanovski'nin de meclis binasından güvenlik önlemleri altında çıkarıldığı belirtildi.
     Meclisteki bütçe oturumu da başlangıçta muhalefet milletvekilleri tarafından engellendi. Kürsüyü Makedonya bayrağıyla örten muhalif milletvekilleri oturumun yapılmasına izin vermedi. Protestocu milletvekilleri meclis güvenlik görevlilerince salondan çıkarıldı.
     Daha sonra yapılan oylamayla ülkenin 2013 yılı bütçesi kabul edildi.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir