Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu Başkanı Tiryakioğlu: -"Paris'te…

  • Yazı boyutu
Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu
  Başkanı Tiryakioğlu:
  -"Paris'te…

Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu Başkanı Tiryakioğlu: -"Paris'te gerçekleştirilecek Sial 2012 Gıda Fuarı'na katılmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık" -"Dünyanın dört bir yanına ihracat yapabilmek için tanıtım faaliyetlerini hızlandırdık"

Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 21-25 Ekim'de Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilecek Sial 2012 Gıda Fuarı'na katılacaklarını, "dünyanın dört bir yanına ihracat yapabilmek için tanıtım faaliyetlerini hızlandırdıklarını" bildirdi.
     Tiryakioğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 2023 ihracat hedefinin 500 milyar dolar olduğunu hatırlatarak, bu hedefe katkı sağlamak amacıyla uluslararası fuarlara katıldıklarını ifade etti.
     İlk olarak İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo'da gerçekleştirilen "20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı"nda tanıtım çalışması yaptıklarını belirten Tiryakioğlu, "21. World Food Moscow 2012 Uluslararası Yiyecek İçecek Fuarı"na da katılarak ilk yurt dışı tanıtım çalışmasını gerçekleştirdiklerini kaydetti.
     Fransa'nın başkenti Paris'te 21-25 Ekim'de gerçekleştirilecek "Sial 2012 Gıda Fuarı"na da katılacaklarını bildiren Tiryakioğlu, açıklamasında, "Söz konusu fuarda Türkiye'de üretilen veya rafine edilerek satışa sunulan bitkisel yağ, makarna, bulgur ve bakliyat ürünleri tanıtılacak. Dünyanın dört bir yanına ihracat yapabilmek için tanıtım faaliyetlerini hızlandırdık" ifadesini kullandı.
     Tiryakioğlu, söz konusu fuarda 106 ülkeden 6 bin katılımcının yer alacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir