Macaristan Başbakanı Viktor Orban: "Avro bölgesine hızlı bir şekilde dahil olmak afete neden…

  • Yazı boyutu
Macaristan Başbakanı Viktor Orban: 
  "Avro bölgesine hızlı bir şekilde dahil olmak afete neden…

Macaristan Başbakanı Viktor Orban: "Avro bölgesine hızlı bir şekilde dahil olmak afete neden olur"

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yabancı medya mensuplarına ülke ekonomisi ve AB ekonomisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
     Avrupa Birliği'nin güney ülkelerinde baş gösteren ekonomik krizlerden mükemmel bir ders çıkardıklarını söyleyen Orban, "Avro bölgesine hızlı bir şekilde dahil olmak afete neden olur" açıklamasında bulundu.
     Macar başbakan, Macaristan'ın avro bölgesine dahil olması için aceleci olmayacaklarını, Macaristan ekonomisinin tüm ekonomik kriterleri yerine getirmesi halinde ancak avroya geçebileceğini kaydetti.
     2008 yılında baş gösteren küresel ekonomik krizde Macaristan'ın Yunanistan'dan çok daha kötü durumda olduğunu söyleyen Orban, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) kredi yardım programıyla Macaristan'ın ayakta kalabildiğini, ancak Yunanistan ekonomisinin tamamen çöktüğünü belirtti.
     Macar başbakan, "AB'nin şimdiki ekonomik krizi nasıl atlatacağı henüz bilinmiyor. Krizden AB içinde olanlar mı, yoksa dışında olan ülkeler mi karlı çıkacak-" açıklamasında bulundu.
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir