Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Conzemius'un EBSO ziyareti -Büyükelçi Arlette Conzemius, Türk…

  • Yazı boyutu
Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Conzemius'un EBSO ziyareti
  -Büyükelçi Arlette Conzemius, Türk…

Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Conzemius'un EBSO ziyareti -Büyükelçi Arlette Conzemius, Türk yatırımcıları Lüksemburg'a davet etti

Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Arlette Conzemius, Türk yatırımcıları ülkesine davet etti.
     Arlette Conzemius, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkan Yardımcısı Erdoğan Çiçekçi'yi ziyaret etti.
     Conzemius, ziyarette, Lüksemburg'da yatırım için lojistik, finans ve medya sektörlerinin cazip alanlar olduğunu söyledi.
     Lüksemburg'un Avrupa Birliği'ne, Türkiye'nin ise Orta Doğu ve Orta Asya'ya açılan kapı olduğunu belirten Conzemius, daha fazla yatırım ve ticaret için işbirliğine açık olduklarını dile getirdi.
     Conzemius, son 10 yılda Türkiye'ye gelen doğrudan yabancı yatırımda Lüksemburg'un 5 milyar 279 milyon dolarla 7. sırada bulunduğunu ifade ederek, "Ankara Büyükelçiliğimizi yaklaşık bir yıl önce açtık. Diğer ülkelere göre açığımızı kapatmak için daha fazla çalışmalıyız. Ziyaretimizin bir amacı da bölgeleri tanımak ve kendimizi tanıtmaktır. AB'ye giriş için Türk yatırımcılarına kapı olabiliriz" dedi.
     Erdoğan Çiçekçi de Türkiye'de, Lüksemburg'un daha çok diplomatik merkez olarak bilindiğine dikkati çekerek, "Aynı zamanda bir ticaret merkezi olduğunuzu anlatmalısınız. Türkiye, Lüksemburg'a bir ihracata karşılık 3 ithalat yapıyor. Ticaret hacminde denge sağlamamız gerekiyor. Karşılıklı yatırım ve ticarette doğru adresi bulmak için daha fazla diyalogda olmalıyız" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir