Londra'dan İstanbul'a "Finans merkezi" desteği -Lord City Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet…

  • Yazı boyutu
Londra'dan İstanbul'a "Finans merkezi" desteği
  -Lord City Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet…

Londra'dan İstanbul'a "Finans merkezi" desteği -Lord City Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet gelecek hafta Türkiye'de temaslarda bulunacak

İngiltere'nin başkenti Londra'nın finans merkezinden sorumlu temsilcisi Lord City Belediye Başkanı Alderman Roger Gifford, İstanbul'un finans merkezi olması için destekte bulunmak üzere beraberindeki kalabalık iş adamı heyetiyle Türkiye'ye gidecek.
     17-21 Mart tarihlerindeki ziyarette, Gifford ve beraberindeki heyetin, Türkiye'de faaliyet gösteren İngiliz şirketlerinin çalışmalarının artırılması için temaslarda bulunması da bekleniyor.
     Heyet İstanbul ve Ankara'da yapacağı temaslarda, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaretin 2015 yılına kadar iki katına çıkartılması hedefi doğrultusunda görüşmeler yapılacak.
     Roger Gifford ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'nin büyüyen ekonomisine dikkati çekerek, "Londra dünyada, küresel finans merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye'ye fayda sağlayacak uzmanlığımız ve yenilikçi finansal modelimiz var. Bu, İngiltere'deki koalisyon hükümetinin İstanbul'un 2023 yılına kadar dünyanın en iyi 10 finans merkezinden biri olması önceliğine yardımcı olabilir" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir