Lisanssız üretim tesislerinin trafo merkezine bağlanması -TEİAŞ, rüzgar ve güneş kaynaklı…

  • Yazı boyutu
Lisanssız üretim tesislerinin trafo merkezine bağlanması
  -TEİAŞ, rüzgar ve güneş kaynaklı…

Lisanssız üretim tesislerinin trafo merkezine bağlanması -TEİAŞ, rüzgar ve güneş kaynaklı lisanssız üretim tesisleri için her trafo merkezinde 2 MW, diğer yenilenebilir kaynakları ve mikro kojenerasyon tesisleri için 1 MW kapasite tahsis etti

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), rüzgar ve güneş kaynaklı lisanssız üretim tesisleri için her trafo merkezinde 2 Megavat (MW), diğer yenilenebilir kaynakları ve mikro kojenerasyon tesisleri için de 1 MW kapasite tahsis etti.
     EPDK'nın konuya ilişkin duyurusuna göre, TEİAŞ, rüzgar ve güneş kaynaklı lisanssız üretim tesisleri için toplam 2 MW, 500 kW'a kadar olan kojenerasyon tesisleri, rüzgar ve güneş haricindeki yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisleri ve mikro kojenerasyon tesisleri için her trafo merkezinde 1 MW kapasite tahsis etti.
     Buna göre, trafo merkezinde toplam başvuru miktarı 1 MW'a ulaşıncaya kadar dağıtım şirketleri TEİAŞ'tan görüş istemeyecek. Ancak bu miktarın üzerine çıkılması durumunda TEİAŞ'tan yeniden görüş istenecek. TEİAŞ söz konusu trafo merkezi hakkında yeni bir değerlendirme yapacak.
    
    
    

Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir