Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: -"Limanı (İskenderun), devraldığımız günden bu…

  • Yazı boyutu
Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir:
  -"Limanı (İskenderun), devraldığımız günden bu…

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: -"Limanı (İskenderun), devraldığımız günden bu yana hem bölge sanayicilerinin hem de Türkiye'nin diğer bölgelerinde çalışmalar yapan firmaların işini kolaylaştırmak adına adımlar atıyoruz"

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, İskenderun Limanı'nın uluslararası niteliğe ulaşması için altyapı çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyledi.
     Özdemir, limanda konteyner operasyonlarının başlamasıyla ilgili bilgi vermek için Gaziantep'te gazetecilerle bir araya geldi. Bölgedeki sanayi kuruluşlarının artık daha hızlı ve düşük maliyetlerle ithalat ve ihracat yapabileceklerini belirten Özdemir, limanın bölge ve Türkiye için önemine değindi.
     Uluslararası niteliğe ulaşması için altyapı çalışmalarını titizlikle yürüttükleri limanın, transit ticaretteki önemini her geçen gün daha da artırdığını ifade eden Özdemir,
     "Limanı devraldığımız günden bu yana hem bölge sanayicilerinin hem de Türkiye'nin diğer bölgelerinde çalışmalar yapan firmaların işini kolaylaştırmak adına adımlar atıyoruz. Son olarak 13 Mart'ta konteyner operasyonumuzu başlattık. Bu operasyon hem maliyet hem de hız açısından bölge sanayicilerinin işine büyük katkı sağlayacak" dedi.
     Özdemir, çeşitli ülkelerden gelen hammaddelerin özellikle Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Malatya ve Adıyaman gibi limanın çevresindeki illerde yer alan fabrikalara daha hızlı ve düşük lojistik maliyetle ulaştırılabileceğini vurgulayarak, "Liman ayrıca maden ve mermer ihracatı için konteynerle taşınma eğilimini artıracak. Başta Kuzey Irak olmak üzere lokasyonun sağladığı avantaj ile transit ticaretin artışına da büyük katkıda bulunacak" diye konuştu.
     Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bacaksız da Türkiye'nin 2023 yılı hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracatın büyük bölümünün limanlardan yapılacağını dile getirerek, bu süreçte önemli bir yer edinmek istediklerini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 372 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir