"Liderler İçin En İyi Şirket"

  • Yazı boyutu
"Liderler İçin En İyi Şirket"

P&G, "Liderler İçin En İyi Şirket" seçildi

Chief Executive Dergisi, Procter & Gamble'ı (P&G) "Liderler İçin En İyi Şirket' seçti.
     Yapılan açıklamaya göre P&G, ABD menşeli Chief Executive Dergisi'nin Ocak-Şubat 2013 sayısında yayınlanan "Liderler için En İyi 40 Şirket" listesine birinci sıradan girdi.
     Sıralama; satış ve yönetim verimliliği alanında faaliyet gösteren Chally Group Worldwide ile yapılan ve dünya genelinde 1.000 şirketi kapsayan bir araştırmaya dayanıyor. En iyi şirketin seçiminde, formal bir gelişim programının varlığı, şirket Üst Yöneticisi'nin (CEO) bu programa ayırdığı toplam süre, şirket içinden seçilen liderlerin oranı, işe alım programının ve yetenek ölçüsünün sağlamlığı ve şirketin piyasa değerinin uzun vadeli büyüme oranı gibi kriterler esas alınıyor.
     P&G Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Bob McDonald, açıklamadaki değerlendirmesinde, P&G'nin iyi lider yetiştirme konusunda yıllardır itibarını koruduğunu belirterek, "P&G'nin uzun ömürlü olması, sadece üst düzeylerde değil her kademede liderlik gelişimine gösterdiği yakın ilgiyle alakalıdır" dedi.
     Bu arada P&G, 2012 yılında Fortune Dergisi'nin "Liderler için Dünyanın En İyi Şirketleri" listesinde 3. sırada, Hay Group'un "Liderlik için Dünyanın En İyi 20 Şirketi' listesinde 2. sırada, DiversityInc'in "Çeşitlilik Açısından İlk 50 Şirket" listesinde 5. sırada, "İşe Alma ve Çalışanların Sürekliliği Açısından En İyi 10 Şirket" listesinde 2. sırada, Universum'ın "Dünyanın En Çekici İşverenleri" listesinde işletme öğrencileri arasında 2. sırada, mühendisler arasında ise 10. sırada yer almıştı.
    
    
    


Bu haberi 446 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir