Lice'de iki askerin şehit olması -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "İnsanlık değerlerinden nasibini…

  • Yazı boyutu
Lice'de iki askerin şehit olması  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:  "İnsanlık değerlerinden nasibini…

Lice'de iki askerin şehit olması -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "İnsanlık değerlerinden nasibini almamış terör odaklarına verilecek en güzel cevap, milli ve demokratik değerlerimize ve ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkmaktır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, insanlık değerlerinden nasibini almamış terör odaklarına verilecek en güzel cevabın, milli ve demokratik değerlere ve ülkenin bütünlüğüne sahip çıkmak olduğunu bildirdi.
     Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır ve Hakkari'de meydana gelen mayın patlamalarına ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Tapantepe mevkisinde teröristlerin araziye döşediği mayınların patlaması sonucu Lice İlçe Jandarma Komutanı ve 1 uzman çavuşun şehit edilmesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yola döşenen mayının askeri konvoyun geçişi sırasında patlaması sonucu 1 askerin yaralanması nedeniyle duyulan üzüntünün büyük olduğunu belirtti.
     Ülkenin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, geçmişte olduğu gibi bugün de insanlık değerlerinden nasibini almamış terör odaklarına verilecek en güzel cevabın, milli ve demokratik değerlere ve ülkenin bütünlüğüne sahip çıkmak olduğunu kaydetti.
     Millet olarak, siyasi iradesiyle, askeriyle, güvenlik güçleriyle, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi çağrısında bulunan Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:
     "Ulus olarak yekvücut olmalıyız ve bu tür saldırılar karşısında hep birlikte terör belasını kınamalı ve lanetlemeliyiz. Türk iş dünyası adına, hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum."
    
    
    


Bu haberi 398 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir