Libya'da faaliyetleri olanların kullandıkları krediler -Krediler ve diğer alacaklar için…

  • Yazı boyutu
Libya'da faaliyetleri olanların kullandıkları krediler
  -Krediler ve diğer alacaklar için…

Libya'da faaliyetleri olanların kullandıkları krediler -Krediler ve diğer alacaklar için uygulanacak hükümler 31 Aralık 2013 tarihine kadar uzatıldı

Libya'da yerleşik veya bu ülkeye yönelik faaliyette bulunan gerçek ve tüzel kişilerin, bankalarca kullandıkları krediler ve diğer alacaklar hakkında uygulanacak hükümler 31 Aralık 2013 tarihine kadar uzatıldı.
     Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) "Bankalarca Kredilerin ve Diğer Alacakların Niteliklerinin Belirlenmesi ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, Libya'da yerleşik gerçek ve tüzel kişiler ile Libya'da veya Libya'ya yönelik faaliyetleri bulunan gerçek ve tüzel kişilere bankalarca kullandırılan krediler ve diğer alacaklar hakkında uygulanacak hükümler 31 Aralık 2013 tarihine kadar uzatıldı.
     Öte yandan bankalarca denizcilik sektöründe kullanılmak üzere kullandırılan krediler ve diğer alacaklar hakkındaki hükümlerin de 31 Aralık 2013 tarihine kadar uzatılması hükme bağlandı.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir