Liberya Yatırım Bakanı Davis'ten Bakan Yılmaz'a ziyaret

  • Yazı boyutu
Liberya Yatırım Bakanı Davis'ten Bakan Yılmaz'a ziyaret

Liberya Yatırım Bakanı Davis'ten Bakan Yılmaz'a ziyaret

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Liberya Yatırım Bakanı ve Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Natty Davis ve beraberindeki heyetle görüştü.
     Görüşmenin basına açık bölümünde konuşan Yılmaz, dünyanın kalkınma hedefleri arasındaki en büyük konunun gelirin daha dengeli dağıtıldığı bir dünya yaratmak olduğunu belirterek, refahı artırmanın ülkelerin yalnızca devlet eliyle yapabileceği bir şey olmadığını ifade etti.
     Bu hedefi gerçekleştirmede özel sektörün çok büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, ülkelerde sosyal iyileşme sağlanması için özel sektöre giderek artan ölçüde önem verilmesi gerektiğini bildirdi.
     Yılmaz, ülkelerin özel sektör için uygun bir ortam yaratması gerektiğine dikkati çekerek, özel sektörün daha çok gelişmiş ülkelere yatırım yaptığını, daha az gelişmiş ülkelerdeki fırsatları göremediğini söyledi.
     Bu düşünce yapısının değişmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde çok büyük fırsatlar olduğunu belirtti.
     Görüşmede konuşan Davis de iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkiye'ye misafirperverliği için teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir