LG ürünlerine IDSA'dan ödül...

  • Yazı boyutu
LG ürünlerine IDSA'dan ödül...

LG ürünlerine IDSA'dan tasarım ödülü...

LG Electronics, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından birden fazla Uluslararası Tasarım Mükemmeliyet Ödülü (IDEA) sahibi oldu.
     LG Electronics açıklamasına göre, ödüller LG'nin 55 inç OLED TV ve sihirli kumandaya sahip Cinema Smart TV ürünlerine geldi. LG Electronics, bu yıl içinde Red Dot ve iF tasarım ödüllerinde de birçok ürünüyle ödüle değer görülmüştü.
     İlk kez CES 2012'de tanıtımı yapılan ve dünyanın en ince 55 inç OLED televizyonu olma özelliğini taşıyan ürün, Seul'deki Dünya IT Sergisi etkinliğinde "Multimedya Teknolojisi"nde Kore Cumhuriyeti Başkanlık Ödülü'nü almaya hak kazandı. 4 mm, kağıt inceliğinde çerçeveye sahip LG 55 inç OLED TV, ileri düzeyde görüntü kalitesi sunuyor. Ürünün 4 renk piksel teknolojisi renklerin canlılığını artırırken üç renkli RGB teknolojisinden farklılık gösteriyor. Bu teknoloji daha az katmana gereksinim duyuyor ve LG TV-nin daha ince ve hafif olmasına olanak tanıyor. 4 renk piksel teknolojisi, yarış araçlarında ve uçaklarda tercih ediliyor.
     LG Cinema 3D Smart TV 2012 ürünlerinin LM8600 modeli, ince çerçeveye ve özel bir tasarıma sahip. Ürün, bu yılın Mart ayında Red Dot tasarım ödülüne değer görülmüştü.
    
    
    


Bu haberi 345 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir