"Let's Design The Future" Konferansı -Achmea Üst Yöneticisi(CEO) Willem van Duin:…

  • Yazı boyutu
"Let's Design The Future" Konferansı
     -Achmea Üst Yöneticisi(CEO) Willem van Duin:…

"Let's Design The Future" Konferansı -Achmea Üst Yöneticisi(CEO) Willem van Duin: -"Garanti Bankası ile işbirliğimiz sadece banka sigortacılığı alanında değil, elektronik ticaret alanında da devam edecek"

"Let's Design The Future" konferansında finans dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.
     "Let's Design The Future" konferansı, dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Hollanda menşeli Achmea, Türkiye'deki temsilcisi Eureko Sigorta ve banka sigortacılığındaki iş ortağı Garanti Bankası'nın işbirliğiyle İstanbul'da yapıldı.
     Achmea Üst Yöneticisi(CEO) Willem van Duin, bankacılık ve sigortacılık alanında Hollanda'da oluşturdukları tecrübeyi Garanti Bankası ile Türkiye'de güçlü bir temel haline getirebildiklerini belirterek, Achmea'nın Garanti Bankası'ndan birçok şey öğrendiğini ve tecrübe paylaşımı yaptıklarını kaydetti.
     Banka ve sigortacılık modellerini birlikte geliştirdiklerini ifade eden Duin, gelecekte de bu gelişmelere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Türkiye piyasasında da bunun ilginç bir kavram olduğunu düşünüyoruz. Garanti Bankası ile işbirliğimiz sadece banka sigortacılığı alanında değil, elektronik ticaret alanında da devam edecek. Gelecekte bankacılık kadar önemli bir alan olacak" diye konuştu.
     Garanti Bakası Genel Müdürü Ergun Özen de çoğu gelişmiş ülkenin aksine, Türk bankacılık ve finans sektörünün son on yılda sürekli bir büyüme gösterdiğini belirterek, bu büyüme sonucunda yeni fikirler, yaratıcılık ve inovasyona yönelik talebin yükseldiğine tanık olduklarını söyledi.
     Yeni bankacılık konsepti MovenBank'ın yaratıcısı ve Bank 2.0'ın yazarı Brett King, MovenBank konsepti kapsamında masrafları şeffaflaştırmanın önemine, yükselen mobil bankacılık trendine uyumlu kartsız hizmet anlayışına ve çevre dostu kağıtsız bankacılığa vurgu yaptı.
     Finans dünyasının geleceğine yön veren yenilikçi fikirlerin masaya yatırıldığı konferansa uluslararası best-seller "Reinventing financial services. What consumers expect from future banks and insurers"ın yazarlarından, Hollandalı strateji uzmanı Roger Peverelli de katıldı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir