Leman Çıdamlı ve Kamil Sönmez'in vefatı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Leman Çıdamlı ve Kamil…

  • Yazı boyutu
Leman Çıdamlı ve Kamil Sönmez'in vefatı
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Leman Çıdamlı ve Kamil…

Leman Çıdamlı ve Kamil Sönmez'in vefatı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Leman Çıdamlı ve Kamil Sönmez'in isimleri unutulmayacak"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vefat eden sanatçılar Leman Çıdamlı ve Kamil Sönmez'in isimlerinin unutulmayacağını ifade etti.
     Hisarcıklıoğlu, tiyatrocu Leman Çıdamlı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Kamil Sönmez'in vefatı nedeniyle yayımladığı mesajında, sanatçıların vefatlarının bütün Türkiye'yi derinden üzdüğünü belirtti.
     Leman Çıdamlı'nın tiyatro ve sinemaya, Kamil Sönmez'in de Türk Halk Müziği'ne hayatlarını adadığını bildiren Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "İsimleri unutulmamak üzere kalplerimize yazıldı. Üst üste gelen iki vefat haberi hepimizi üzüntüye boğdu. Önce usta tiyatro ve sinema sanatçısı Leman Çıdamlı'yı, hemen ardından da ismi türkülerle özdeşleşen çok değerli sanatçımız Kamil Sönmez'i kaybetmenin acısını yaşıyoruz.
     Gerek, yıllarca oynadığı karakterlerle adeta evimizden birisi olan Leman Çıdamlı, gerekse halk müziğini, özellikle de güzel Karadeniz türkülerini insanlarımıza sevdiren değerli sanatçı Kamil Sönmez hiçbir zaman belleklerden silinmeyecek. Her iki değerli sanatçımıza Allah'tan rahmet, bütün sevenlerine ve sanat camiasına baş sağlığı diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir