Falcon Waterfree Technologies

  Halaskargazi Mah. Suleyman Nazif Sok 54/4 D.5 ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-2404749 090-212-2301046
  Hayati Toka (Pazarlama Müdür)

  Lava

  • Ürün Adı : Lava

  Ürün Hakkında

  1.Akıllı Tasarım

  “Falcon Waterfree Urinals” bir yandan zaman ve para tasarrufu sağlarken bir yandan da doğal kaynakları koruyan sayılı ürünlerden biridir.
  “Falcon Waterfree Urinals” tesis yöneticilerine hem çevresel olarak faydalı, hem de işletme açısından karlı iş yapma fırsatı sunar. İşletme giderlerinin sürekli arttığı günümüzde Falcon teknolojilerin getirdiği akılcı çözümler gözardı edilemez.

  Elbette ki susuz çalışan bir pisuvar hemen akla sağlık, hijyen ve kokuyla ilgili sorular getirir. İşte bu sebeple “Falcon Waterfree Urinals” ABD hükümet birimleri, akademik enstitüler ve özel laboratuarlarda yoğun ve geniş kapsamlı testlerden geçirilmiştir.
  Bağımsız olarak yapılan bütün bu testler “Falcon Waterfree Urinals” ın, suyla çalışan, rezervuarlı klasik pisuvarlara oranla çok daha az koku ürettiğini ve çok daha fazla hijyenik olduğunu kanıtlamıştır.

  2.İlerici Bir Yaklaşım

  “Falcon Waterfree Urinals” sistemleri özel tasarlanmış seramik bir gövde ve pisuvarın tabanına içten kilitlenen patentli, değiştirilebilir bir kartuştan oluşmaktadır. Kartuş atık su kanalına bağlı bir yuvaya yerleştirilir.
  Hepsi bu! Rezervuar, vana montajı ve temiz su bağlantısına ihtiyaç yok!

  3.Kolay Kurulum

  “Falcon Waterfree Urinals” ın kurulumu geleneksel, suyla çalışan pisuvarlara kıyasla çok daha hızlı ve kolaydır. Yeni inşa edilecek binalarda temiz su bağlantısına ihtiyaç yoktur. Sadece atık su bağlantısı yeterlidir. Pisuvar yenileme işlemlerinde ise, teknik uygulayıcı varolan temiz su bağlantısını basitçe keser ve susuz pisuvarı standart bağlantı aparatı ile atık su giderine bağlar. (Bağlantı aparatı susuz pisuvar paketine dahildir)

  4.“Falcon Waterfree Urinals” Nasıl Çalışır?

  “Falcon Waterfree Urinals” sisteminin kalbi, atık kapanı gibi hareket eden kartuşudur. Kartuşun dizaynı ve kullanılan gözeneksiz materyal sayesinde tüm idrar önce kartuşun içinden, sonra da geri dönüşümlü, biyolojik olarak doğada ayrışabilen, özel bir jelin içinden geçer. Güzel kokulu bu jel idrar ile dış ortam arasında bir bariyer oluşturur ve kokunun dışarı çıkmasını engeller. Jel kartuş kullanıldığı sürece kullanılır. Dolayısıyla kartuş değişim-periyotları arasında jele ekleme yapmaya gerek yoktur. Kartuş ayrıca su borularının zamanla tıkanmasına neden olan idrar tortusuna karşı da kapan görevi görür.
  Sonuç ise kokusuz bir ortam, temiz borular ve su tasarrufudur!
  Gereken tek bakım vitrifiyenin rutin temizliği ve kartuşun senede ortalama 3–4 kez kolayca yapılabilen değiştirme işlemidir.

  Patentli, yuvasına yerleştirilen kartuş, kokuları kontrol etmek için geri dönüşümlü, biyolojik olarak doğada ayrıştırılabilen özel jeli kullanır.

  Jel yüzeyi tamamen kaplayacak şekilde bir tabaka oluşturuyor.İdrar jelin içinden geçiyorVe atık su kanalına ilerlerken dış ortamdan izole ediliyor.

  Kartuşun üst kısmında dışbükey bir kapak mevcuttur. Bu kapak sızdırmaz bir izolasyon contası ve patentli kilit mekanizması sayesinde kartuş ile dış ortam arasında hava geçirmez bir bariyer oluşturur.

  “Çiftli bariyer sistemine sahip “Falcon Waterfree Urinals” teknolojilerinin atık gazların geri dönüşümüne engel olmak konusunda geleneksel P-trap su bariyerlerine kıyasla 500 kat daha etkili olduğu öngörülmektedir.”

  Michael R. Hoffman, Ph.D.
  Lisansüstü Eğitim Bölüm Dekanı
  Prof. James İrvine - Çevre Bilimleri
  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü

  5.Ekonomik Faydaları
  Zaten %97’ si sudan oluşan idrarı atmak için temiz su kullanmaya ekonomik anlamda pek de akılcı denemez. Özellikle de limitli su kaynakları sürekli azalan bir dünyada…
  “Falcon Waterfree Urinals” sistemi maliyetleri üç anahtar yöntemle düşürmektedir:

  1-Daha düşük kurulum maliyeti
  “Falcon Waterfree Urinals” hem satın alma hem de kurulum açısından çok daha ucuzdur. Çünkü rezervuar mekanizması yoktur. Tek ihtiyacınız bir pis su gider hattı ve

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Falcon Waterfree Technologies
  Halaskargazi Mah. Suleyman Nazif Sok 54/4 D.5 ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-2404749
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir