Laspar ve Angst Pfister'den Türkiye'ye yeni yatırım -Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler…

  • Yazı boyutu
Laspar ve Angst Pfister'den Türkiye'ye yeni yatırım
     -Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler…

Laspar ve Angst Pfister'den Türkiye'ye yeni yatırım -Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler A.Ş. Başkanı Tosun: "2017 yılına geldiğimizde 30 milyon avro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz endüstriyel çözümler konusunda Türkiye, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinde sektör liderliğini yakalamak" -Angst Pfister Başkanı Christof Domeisen: "Türkiye'de olağanüstü fırsatlar bulunuyor"

Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler A.Ş. Başkanı Mustafa Tosun, Bursa'da gerçekleştirdikleri yeni yatırımla 2017 yılında 30 milyon avro ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
     Türkiye'nin ve Avrupa'nın endüstriyel çözümler konusunda birçok ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Laspar ve Angst Pfister, önemli bir yatırım kararı alarak Bursa'da fabrika kurdu.
     Endüstriyel sızdırmazlık ve kauçuk yedek parça alanında faaliyet gösteren Laspar Group ve Angst Pfister güçlerini birleştirerek kurdukları fabrikayla, Türkiye'nin ve Avrupa'nın endüstriyel çözümler konusunda birçok ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.
     Laspar ve Angst Pfister ortaklığında kurulan yeni Bursa fabrikası ile ilgili detayların paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Laspar Group Yönetim Kurulu Başkanı Saim Tosun, "1982 yılında Bursa'da kurulan şirketler grubumuzun bugün halkaları arasına eklenen bu yatırım ile kendi alanımızdaki uzmanlığımızı daha da ileri seviyeye taşıyacağız. Uluslararası bir firmayla evlilik yapıyoruz. Ülkemiz, çalışan nesiller ve hepimiz için çok iyi olacağını düşünüyorum. Uluslararası bir firmayla olan bu ortaklığımız zenginliğimizi gösteriyor. Öncelikle Bursa'ya ve dolayısıyla ülkemize böyle bir yatırım kazandırıyor olmaktan duyduğum mutluluğu da ayrıca paylaşmak isterim" diye konuştu.
    
     -"Türkiye'de, olağanüstü fırsatlar bulunuyor. Birleşme için sabırsızlıkla bekliyoruz"-
    
     Türk pazarındaki iş ortaklığı imkânları konusunda yaklaşık bir sene önce görüşmelere başladıklarını ve sürecin bu şekilde sonuçlanması nedeniyle de büyük gurur duyduklarını dile getiren Angst Pfister Başkanı Christof Domeisen da şunları kaydetti:
     "Angst Pfister ve şirketleri 1920 yılından bu yana ticari faaliyetlerini sürdürüyor. Laspar Group ile ortak olarak kurduğumuz bu şirket ile Türkiye'deki mevcut işimizi Angst Pfister'in beş temel alandaki mühendislik yetkinlikleriyle geliştirmek ve Türkiye'de sızdırmazlık alanındaki üretiminin daha da başarılı olması iki önemli amacımız. Uzun vadede Türkiye'nin komşu ülkelerinde de faaliyetler sürdürmeyi hedefliyoruz. Türkiye'de, olağanüstü fırsatlar bulunuyor. Birleşme için sabırsızlıkla bekliyoruz."
     Toplantıda, Angst Pfister Group'un Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Martin Christopher Moore da Angst Pfister'a ilişkin detaylı bilgi paylaşarak, iş süreçlerini, müşterilerine sundukları teknik çözümleri ve Türkiye pazarına ilişkin görüşlerini aktardı.
    
     -"Yeni kurulan fabrikada 200 kişi istihdam edilecek"-
    
     200 kişinin istihdam edileceği Bursa fabrikasının ülke ekonomisi için önemli bir adım olduğunu belirten Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler A.Ş. Başkanı Mustafa Tosun, "Toplam 4 bin metre kare kapalı alanda kurulan fabrika Türkiye'nin potansiyeline inanan Laspar ve Angst Pfister'ın ortak kararı ile Bursa'da kuruldu. 200 kişinin istihdam edileceği fabrikamızda, önümüzdeki 5 yıllık süreçte pazar payımızı yukarı taşıyarak ciro ve teknik personel sayısını da fabrikanın 6 kat büyüme hedefiyle doğru orantılı olarak artırmayı planlıyoruz. 5 yıllık süreci stratejik olarak planladık. 2017 yılına geldiğimizde 30 milyon avro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise, endüstriyel çözümler konusunda Türkiye, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinde sektör liderliğini yakalamaktır" dedi.
     Karşılıkla imza töreninin ardından yapılan karşılıklı hediyeleşmeyle toplantı sona erdirildi.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir