LASDER Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman: -"Kış lastiği kullanımının önemiyle ilgili…

  • Yazı boyutu
LASDER Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman:
  -"Kış lastiği kullanımının önemiyle ilgili…

LASDER Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman: -"Kış lastiği kullanımının önemiyle ilgili olarak kamuoyunun farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

LASDER Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, kış lastiği kullanımının önemiyle ilgili olarak kamuoyunun farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
     LASDER Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, birçok Avrupa ülkesinde zorunlu olan kış lastiği uygulamasının Türkiye'de de tam anlamıyla yürürlüğe girmesi ve doğru şekilde uygulanabilmesi için üreticiye ve son kullanıcıya gerekli desteğin verileceğini belirtti.
     Bayman, şunları kaydetti:
     "Kış lastiği kullanımının önemiyle ilgili olarak kamuoyunun farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış lastiği regülasyonlarının uygulanmaya konulması sürecinde, Bakanlık faaliyetlerini destekleyerek, hem üreticilerin hem de son kullanıcının mağdur edilmemesi adına dernek olarak üzerimize düşen sorumlulukları hassasiyetle yerine getireceğiz.
     LASDER olarak tüketicilerin her şeyden önce can ve mal güvenliği için ilgili yönetmeliğe uygun hareket etmelerini, lastik üreticilerinin de tüketicilerin bilinçli seçim yapmalarına destek olmalarını tavsiye etmekteyiz."
     Emniyetli bir sürüş için kış lastiklerinin sadece karlı havalarda değil, hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğü tüm durumlarda kullanılması gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir