LASDER Başkanı Hakan Bayman: -"Kış Lastiği Yönetmeliğine tam destek veriyoruz"

  • Yazı boyutu
LASDER Başkanı Hakan Bayman:
  -"Kış Lastiği Yönetmeliğine tam destek veriyoruz"

LASDER Başkanı Hakan Bayman: -"Kış Lastiği Yönetmeliğine tam destek veriyoruz"

Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, Kış Lastiği Yönetmeliğine tam destek verdiklerini bildirdi.
     Bayman, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın hazırladığı yeni yönetmelikle birlikte yolcu ve yük taşıyan araçlara kış lastiği zorunluluğu getirilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.
     Yolcu ve yük taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getiren yönetmeliğin, kış aylarında yüzde 20 artan ve de can ve mal kaybına yol açan trafik kazalarını engellemede önemli bir adım olduğunu belirten Bayman, "Bakanlığımızın hazırlamış olduğu yönetmeliği destekliyoruz. Kış lastiği kullanımının tüm binek araçlarda yaygınlaştırılması üreticilerin sosyal sorumluluğudur" görüşünü dile getirdi.
     Çoğu Avrupa ülkesinde ekim ve nisan ayları arasında zorunlu olan kış lastiği uygulamasının Türkiye'de de yürürlüğe girmesi çalışmalarına tam destek verdiklerini aktaran Bayman, şunları kaydetti:
     "Bu uygulama, kış aylarında yüzde 20 artış gösteren trafik kazalarının azaltılmasında büyük rol oynayacak. Çünkü özel bir teknolojiyle üretilen bu lastikler yağmurlu ve karlı hava koşullarında yol tutuşu ve performansıyla güvenli sürüş sağlıyor.
     Dolayısıyla yolcu ve yük taşıyan araçları kapsayan bu yönetmeliğin ardından, kış lastiği kullanımının tüm araç gruplarında yaygınlaştırılmasının önemli olduğuna inanıyoruz. Bu bilinci yaratmak üreticilerin de sosyal sorumluluğudur."
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir