KVK-ZTE işbirliği

  • Yazı boyutu
KVK-ZTE işbirliği

ZTE Corporation Başkan Yardımcısı ve Terminal Bölümü Başkanı He Shiyou,"Türkiye, Doğu Avrupa Bölgesi'nde ekonomi gövdesini oluşturan en büyük pazarlardan biridir ve muazzam bir potansiyele sahiptir"

KVK, dünyanın dördüncü büyük cep telefonu üreticisi olduğu belirtilen ZTE ile işbirliği çerçevesinde "KVK POWERED" güvencesiyle satışa çıkan "Cool" ve "Live" modellerini tanıttı. Kısa bir süre sonra dünyada ilk kez Türkiye'de satışa sunulacak "ZTE Grand X" modeli de KVK işbirliği ile teknoloji meraklıların ilgisine sunuldu.
     KVK'nın ZTE ile yapılan işbirliğinin açıklandığı basın toplantısında "Cool", "Live" ve dünyada ilk kez görücüye çıkan "Grand X" modelleri tanıtıldı. Toplantıya ZTE Corporation Başkan Yardımcısı ve Terminal Bölümü Başkanı He Shiyou, ZTE Türkiye Genel Müdürü İsmet Gökduman ve KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş katıldı.
    
     -"Hedefimiz dünyada ilk üçe girmek"-
    
     Dünyada dördüncü büyük telefon üreticisi olan ZTE'nin KVK ile işbirliğinden çok memnun olduklarını belirterek firma hakkında detaylı bilgiler veren ZTE Corporation Başkan Yardımcısı ve Terminal Bölümü Başkanı He Shiyou, "Akıllı telefon pazarı hızla büyüyor. 2011 verilerine baktığımızda yüzde 52,63'lük artışla 15 milyon akıllı telefon üretildi. Biz de bu değişimin gerisinde kalmadık ve 2G, 3G ve 4G özellikli cep telefonları, tabletler ve mobil veri terminalleri üretiyoruz. 140'tan fazla ülkede 200'den fazla operatör ile çalışıyoruz. Hedefimiz 2015'e kadar dünyanın en büyük 3 telefon üreticisi arasında yer almak" dedi.
     He sözlerine şöyle devam etti:
     "Türkiye, Doğu Avrupa Bölgesi'nde ekonomi gövdesini oluşturan en büyük pazarlardan biridir ve muazzam bir potansiyele sahiptir. Türkiye'nin önde gelen cep telefonu perakende ağı KVK ile işbirliği yaparak "Cool", "Live" ve ilk defa Türkiye'de piyasaya çıkacak olan "Grand X"i satışa sunduk."
    
     -"Birkaç yıl içerisinde dünyada tüm cihazlar akıllı olacak"-
    
     ZTE Türkiye Genel Müdürü İsmet Gökduman, 1998 yılında cep telefonu üretime başlayan ZTE'nin 2012 ilk çeyrek raporlarına göre toplam cep telefonu üretiminde 19,1 milyon adetle dünya dördüncülüğüne yükseldiğini, Amerika, Fransa ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerdeki satış rekorlarının ZTE'nin büyümesini bir önceki yılın ilk çeyrek rakamlarına göre yüzde 27,33 artırdığını belirtti.
     Gökduman, "2015 yılında dünyada ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Bunun için de Ar-Ge çalışmalarını büyük önem veriyoruz. Yıllık gelirimizin yüzde 10'unu Ar-Ge çalışmalarımıza ayırıyoruz ve bu alanda 30.000 kişi çalışıyor. Akıllı cihazların kullanımı çok hızlı bir şekilde artıyor. ZTE, Türkiye'de 2002 yılından bu yana yaptığı çalışmalarla katkılarına devam ediyor" dedi.
     Birkaç yıl içerisinde dünyada tüm cihazların akıllı olacağını tahmin ettiklerinin altını çizen İsmet Gökduman, "2011 yılına göre yüzde 400 artış gösteren telefon üretimimiz de bunu kanıtlamaktadır" dedi.
     KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş atılımlarına bir yenisini daha ekleyerek ZTE ile işbirliğine gittiklerini belirterek dünya devi markanın üç yeni modelinin "KVK POWERED" imzası ile Türkiye pazarında satışa çıkmasından büyük gurur duyduklarını söyledi.
     Akıllı telefon pazarının yıl sonuna kadar daha da büyüyeceğini belirten Ermiş, "ZTE, akıllı telefon pazarında kalitesi yüksek telefon üreticilerinin en büyüklerinden biri. ZTE'nin "Live" ve "Cool" modelleri Avrupa'da yüksek satış rakamlarına ulaşarak başarısını kanıtlamış cihazlardır. Üç yeni modelden "Grand X" dünyada ilk kez Türkiye'de lanse ediliyor" dedi.
     ZTE modellerinin şık, mode dizayn, parlak ekran kalitesi ile fiyat avantajı ve KVK servislerini içerdiğini ifade eden Ermiş, "Bu servisler de telefonlara katma değer katıyor. Bu telefonlardan toplamda 500 bin adet satmayı hedefliyoruz. Dünya devi markalarla işbirlikleri geliştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
     Ermiş, "KVK POWERED" hakkında ise şunları söyledi:
     "ZTE'nin "KVK POWERED" logosuyla satışa çıkan telefonlarını alanlar, 1 yıl için 24 saat içerisinde servis güvencesi sağlayan "Jet Servis", garanti harici kazalara karşı telefonun ücretsiz tamir edilmesini sağlayan "Kaza Güvencesi", hırsızlık ve kaybetme durumları için "Anti-Hırsız" uygulamasına, virüslere karşı "Mobil Güvenlik" uygulamasına, uzaktan destek sağlayan "Uzaktan Servis" uygulamasına, 5GB ücretsiz "KVK Bulut" uygulamasına sahip olacaklar."


Bu haberi 476 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir