Kütahya'da "koyun besiciliği" projelerle büyüyecek

  • Yazı boyutu
Kütahya'da "koyun besiciliği" projelerle büyüyecek

Kütahya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahattin Atakan (35), küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yeni projelerle uluslararası boyutta, kazandıran, verimli bir özelliğe kavuşturmayı planladıklarını bildirdi.

     Atakan, AA muhabirine, birliği 2008 yılında 7 yetiştiriciyle kurduklarını söyledi.
     Birliğin 3 bin 150 üyeye sahip olduğunu belirten Atakan, yarın Kütahya Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde olağan genel kurul toplantısının yapılacağını anlattı.
     Geleceğe dönük projeler oluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Atakan, "Bölgemizde küçükbaş hayvancılığı yeni projelerle uluslararası boyutta, kazandıran, verimli bir özelliğe kavuşturmayı planlıyoruz. Ekip çalışmasını her zaman olduğu gibi ön planda tutacağız. Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için yeniden başkanlığa aday oldum" dedi.
     Atakan, Kütahya'da küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin cazibesini artırmayı amaçladıklarını dile getirerek, 2012 yılı hayvancılık desteklemesi ödemelerinin yetiştiricilerin hesaplarına aktarıldığını ifade etti.
     Küçükbaş hayvan varlığının artırılması ve yetiştiriciliğin özendirilmesi için desteklerin önemli olduğuna dikkati çeken Atakan, şöyle konuştu:
     "Koyun ve keçi yetiştiriciliği, ülkemizde önemli bir iş gücü potansiyeline sahip. Geçmişten bugüne üretim sayısı azalmış görünse de daha bilinçli ve devlet kontrollü olmaya başlaması, gelecekte önemli bir güce sahip olacağının göstergesidir. Çiftçi kayıt ve küpeleme çalışmalarıyla çağdaş donanımlı yetiştiriciliğe geçişte tam uyum sağlandığında ülkemize yetebileceği gibi yurt dışında pazarlar sağlanabilecek önemli bir güç olacaktır. Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinin bu alanda önemli talepleri var. Yeter ki, kayıtlı ve doğru üretimde kararlı olalım, sağlıklı gıda güvenliğini sağlayalım."
     Atakan, birlik üyelerinin daha kaliteli, içeriğinden emin olacakları yemler temin edebilmesi için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.
    
    
    


Bu haberi 825 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir