Kümes hayvancılığı üretim istatistikleri -Tavuk eti üretimi, Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına…

  • Yazı boyutu
Kümes hayvancılığı üretim istatistikleri
  -Tavuk eti üretimi, Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına…

Kümes hayvancılığı üretim istatistikleri -Tavuk eti üretimi, Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 oranında artarak 148 bin 349 ton oldu

Türkiye'nin tavuk eti üretimi, Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 oranında artarak 148 bin 349 ton oldu.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı Ağustos ayına ilişkin, "Kümes Hayvancılığı Üretim İstatistikleri"ni açıkladı.
     Buna göre, tavuk eti üretimi Ağustos'da, bir önceki aya göre yüzde 9,4 azalırken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 arttı. Geçen yılın Ağustos ayında 135 bin 953 ton olan tavuk eti üretimi, bu yılın aynı ayında 148 bin 349 ton olarak gerçekleşti.
     Tavuk yumurtası üretimi Ağustos ayında geçen aya göre yüzde 3, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 17,2 arttı ve 1,3 milyar adet olarak gerçekleşti. Tavuk yumurtası sayısı Temmuz ayında 1,2 milyar adet düzeyindeydi.
     Kesilen tavuk sayısı Ağustos ayında Temmuz'a göre yüzde 8,6 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,2 artış gösterdi.
     2011 yılı Ağustos ayında 84 milyon düzeyinde olan kesilen tavuk sayısı, bu yıl Ağustos ayında 93 milyon seviyesine çıkmış oldu.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir