"Kuluçka"dan çıkan EVAM, Avealılara gerçek zamanlı teklifler sunuyor -Avea, yeni projesi…

  • Yazı boyutu
"Kuluçka"dan çıkan EVAM, Avealılara gerçek zamanlı teklifler sunuyor
     -Avea, yeni projesi…

"Kuluçka"dan çıkan EVAM, Avealılara gerçek zamanlı teklifler sunuyor -Avea, yeni projesi kapsamında fatura aşımı durumunda müşterilerini uyaracak

Avea ve Intellica işbirliği ile "kuluçka"dan çıkan EVAM, Avealılara gerçek zamanlı teklifler sunacak, yeni proje kapsamında fatura aşımı durumunda müşteriler uyarılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ilk ve tek Ar-Ge lisanslı mobil operatörü Avea bünyesinde yer alan AveaLabs Kuluçka Merkezi'nde Avealılar için özel çözümler üreten firmalardan Intellica; kullanıcı hareketlerinin izlenip müşterilere ihtiyaç duydukları anda gerçek zamanlı kampanya önerileri sunmayı amaçlayan çözümü EVAM'ı hayata geçirdi.
     Proje özellikle daha da etkin bir kampanya yönetim sistemi geliştirmeyi amaçlıyor. Avea Kuluçka Merkezi'nde işlevselliği artırılmakta olan EVAM'ın telko modülünün ise önümüzdeki dönemde Türkiye'de ilk kez tamamen yerli kaynaklar kullanarak hayata geçirilmesi planlanıyor.
     Complex Event Processing (CEP) kavramı üzerine inşa edilen EVAM, müşteri hareketlerini izleyerek müşterilere gerçek zamanlı kampanyalar önerme, fatura aşımı durumunda müşteriyi uyarma, müşterileri kullanım hareketlerine göre daha avantajlı tarifelere yönlendirme gibi karmaşık işlemlerin yönetilmesini de sağlıyor.
     CEP kavramının ilk kez kullanılmasını sağlayan Avea, gelecek dönemde kavramın daha da geniş bir alanda kullanılmasını planlıyor.
    
     -"Müşteriye özel kampanya sistemi" ile özel "anlık kampanya"-
    
     Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin de, müşteri hareketlerinin anlık kampanyalar için ortam oluşturduğunu, gerçek zamanda uygun kişiye özel kampanyalar yapıldığı için de müşterilerde rahatsızlıktan ziyade memnuniyet oluştuğunu belirtti.
     Şahin, "EVAM'la yapacağımız kampanyalarla birlikte ilettiğimiz mesaj sayılarında büyük düşüş bekliyoruz. Öncül testlerde kampanya geri dönüşlerinde 7 kata kadar olumlu artışlar gördük. EVAM'la birlikte artık müşterileri sadece ihtiyaç duydukları kampanyalar hakkında bilgilendirme yapabilecek duruma geleceğiz" bilgisini verdi.
     Kuluçka Merkezi'nde geliştirilen çözümlerin Türkiye'ye örnek olduğunu da ifade eden Şahin, "Değerli ve nadide fikirler merkezimizde somut ürünlere dönüşüyor. Intellica'yla birlikte EVAM'ı yurtdışına da açacağız. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için yenilikçi ürün ve servisler geliştirmeye devam edeceğiz"değerlendirmesini yaptı.
    
     -"Yenilikçi teknolojiler, AveaLabs Kuluçka Merkezi'nde Türkiye için üretiliyor"-
    
     Bu arada açıklamaya göre, Avea Ar-Ge Merkezi bünyesinde yer alan AveaLabs Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren girişimcilere, yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek, firmalarını büyütmek ve yeni pazarlara açılarak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destek oluyor.
     Halihazırda, bu amaçla yola çıkan 5 şirket, AveaLabs Kuluçka Merkezi'nde yer alıyor. Avea Kuluçka Merkezi'ne başvuru talepleri "www.avealabs.com" adresinden yapılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir