KUDAKA, bölge turizminin gelişmesine öncü olacak -Yönetim Kurulu Başkanı İpek: "Bölgemizde…

  • Yazı boyutu
KUDAKA, bölge turizminin gelişmesine öncü olacak
  -Yönetim Kurulu Başkanı İpek:
  "Bölgemizde…

KUDAKA, bölge turizminin gelişmesine öncü olacak -Yönetim Kurulu Başkanı İpek: "Bölgemizde önümüzdeki yıl en önemli faaliyetimiz turizmin gelişmesi olacaktır. Turizm altyapısının gelişmesi için çok ciddi bir kaynak ayırdık"

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Bayburt Valisi Hasan İpek, "Bölgemizde önümüzdeki yıl en önemli faaliyetimiz turizmin gelişmesi olacaktır. Turizm altyapısının gelişmesi için çok ciddi bir kaynak ayırdık" dedi.
     Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, KUDAKA Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda, yönetim kurulu başkanlığı görevini Bayburt Valisi İpek'e devretti.
     Vali İpek, burada yaptığı konuşmada, birlikte ortak kalkınmayı öngören bir yapıya sahip olduklarını belirterek, kalkınma ajansının yerelden kalkınmayı öngören bir teşkilat yapısına sahip olduğunu söyledi. Başarıda birlikteliğin önemli olduğunu vurgulayan İpek, şunları kaydetti:
     "Başkanlık semboliktir, önemli olan hep birlikte bölgemizi kalkındırabilmektir. Bu anlamda fikirlerden istifa edeceğiz, hep beraber bunun için çalışacağız. Çok ciddi bir bütçeyle, bölgemizde önümüzdeki yıl en önemli faaliyetimiz turizmin gelişmesi olacaktır. Turizm altyapısının gelişmesi için çok ciddi bir kaynak ayırdık. Bu kaynağı uygun bir şekilde dağıtacağız. Ajansı olarak en önemli konumuz bu."
     İpek, 2013 yılı için planlanan faaliyetlere de değinerek, 31 Ekim 2012 tarihinde ilan edilen Proje Teklif Çağrısı Mali Destek Programları kapsamında başarılı olacak projelerin ilanı, sözleşme imzalanması ve izlenimlerinin gerçekleştirileceğini vurguladı.
     Bölgesel ve ulusal etkinliklere katılacaklarını anlatan İpek, "Erzurum Yüksek İrtifa sporcu kampı ve sporcu sağlığı merkezlerinin kurulmasıyla ilgili koordinasyon, Erzincan Doğa Sporları ve Kültür Turizmi Rotalarının belirlenmesi ve tanıtımıyla Ergan Kış Turizm Merkezi'nin tanıtım çalışmalarını devam ettireceğiz" diye konuştu.
    
     -Başarılı projelere 16 milyon TL kaynak aktarıldı-
    
     Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk de bir yıl içerisinde bölgede yaşanan gelişim ve değişimlere değinerek, İnovasyona Dayalı Bölgesel Turizm Stratejisi hazırlıkları kapsamında, Ulusal Turizmde İnovasyon Konferansı, İstişare Çalıştayı ve Turizm Stratejisi'nin kapanış toplantısını düzenlediklerini ifade etti.
     İnovasyona Dayalı Bölgesel Turizm Stratejisi uygulamaları kapsamında, il ve bölgesel eylem komitelerinin oluşturulduğunu anımsatan Öztürk, "Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında 10 proje ve Teknik Destek Programı kapsamında 23 projeye destek verilmiştir. Mali Destek Programı kapsamında Şubat 2012'de başarılı projeler ilan edilmiş, toplam 69 projeye 16 milyon TL'lik kaynak yararlanıcılara aktarılmıştır" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 326 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir