Kruvaziyer sektörü İzmir'de biraraya gelecek

  • Yazı boyutu
Kruvaziyer sektörü İzmir'de biraraya gelecek

İZTO Başkanı Demirtaş: "Böylesine önemli ve en üst düzeyde bir kruvaziyer forumunu İzmir'de düzenlemek, İzmir'in artık Akdeniz'de bir kruvaziyer merkezi olduğunun tescillenmesidir"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kruvaziyer sektörünün en üst düzey organizasyonu olan "Seatrade"nin yarın İzmir'de sektör temsilcilerini biraraya getireceğini bildirdi.
     Demirtaş yaptığı yazılı açıklamada, son 25 yılda küresel kruvaziyer endüstrisi için en üst düzeyde toplantılar ve etkinlikler düzenleyen "Seatrade"nin gerçekleştireceği 'Seatrade Türk Kruvaziyer Forumu'nun 3-5 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirtti.
     Bugüne kadar düzenlenen pek çok kruvaziyer forumu ve kongresine katılarak İzmir'in tanıtımını yaptıklarını ve hepsinden yeni bağlantılarla döndüklerini kaydeden Demirtaş, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "Foruma tüm kruvaziyer şirketlerinin en üst düzeydeki yöneticileri katılacak. Bu forum sayesinde, kruvaziyer şirketleri ve işletmeleri, Türkiye ve İzmir hakkında yerinde bilgi edinebilecek, tesislerimizi, imkanlarımızı görebilecek. Kruvaziyer sektörünün kalbi, İzmir'de atacak. Böylesine önemli ve en üst düzeyde bir kruvaziyer forumunu İzmir'de düzenlemek, İzmir'in artık Akdeniz'de bir kruvaziyer merkezi olduğunun tescillenmesidir.
     Forumun en önemli konularından birisi de 'Yerel Tedarik Kaynağı Bulmaya Yönelik Alım Stratejileri ve Fırsatlar'. Amacımız, İzmir'i gemi tedariki açısından bir merkez haline getirmek. Çünkü kruvaziyer şirketleri, esasında çok büyük alımlar yapıyorlar. 2011 yılında sektörün mal ve hizmet alımlarına ödediği miktar 6,7 milyar avro. Sadece 550 milyon avro kruvaziyer gemiler için alınan yeme ve içme ürünleri için harcanmış."
    
    
    


Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir