Krizdeki Komşu'ya Alman yazılım şirketinden yatırım

  • Yazı boyutu
Krizdeki Komşu'ya Alman yazılım şirketinden yatırım

Krizdeki Komşu'ya Alman yazılım şirketinden yatırım

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, yabancı yatırımcıları ülkeye çekme çabaları kapsamında Alman Yazılım Şirketi'nin (SAP) Yönetim Kurulu Başkanı Jim Hagemann Snabe'i kabul etti.
     Başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Snabe,"Başbakan Samaras ile çok verimli bir toplantı geçirdik. Şahsen ben Yunanistan'ın ilerleme sürecinden etkilendim. Dünyanın en büyük yazılım şirketi olarak burada bulunmamızın asıl hedefi Yunanistan'ın önümüzdeki süreçte gündeminde olan yenilik ve geliştirme aşamasına katkıda bulunmak"dedi.
     Yunanistan piyasasına odaklanabilmek için Güney Avrupada'ki merkez ofislerini Atina'ya taşımayı planladıkları da ifade eden Snabe, yeni yetişen gençlere eğitim vererek işsizlik sorununa da çözüm getirebileceklerine inandıklarını belirtti.
     Merkezi Almanya'da bulunan SAP, 1972 yılında 5 eski IBM çalışanı tarafından kuruldu. Dünyanın 4. büyük yazılım firması olan SAP'ın dünya çapında 120'den fazla ülkede ofisi ve binlerce çalışanı bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 100 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir