Kosova Posta ve Telekom Şirketi'nin özelleştirilmesi -Özelleştirmeye katılacak yatırımcıların…

  • Yazı boyutu
Kosova Posta ve Telekom Şirketi'nin özelleştirilmesi
  -Özelleştirmeye katılacak yatırımcıların…

Kosova Posta ve Telekom Şirketi'nin özelleştirilmesi -Özelleştirmeye katılacak yatırımcıların tekliflerini en geç 3 Aralık'a kadar sunmaları gerekiyor

Kosova Ulusal Posta ve Telekom Şirketi (PTK) hisselerinin yüzde 75'inin özelleştirilmesi ihalesine katılacak yerli ve yabancı yatırımcıların tekliflerini sunacakları son tarih 3 Aralık 2012 olarak açıklandı.
     Kosova Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, PTK'nın özelleştirme süreci kapsamında yeni yatırımcının belirlenmesinin ardından, olası şikayetlerin sunulması için belirli bir süre tanındığı, bu sürenin ardından da özelleştirme sürecinin tamamlanmış olacağı belirtildi. Açıklamada, ihale için son teklif verme tarihinin 3 Aralık olduğu bildirildi.
     PTK Sendikaları Federasyonu Başkanı Milazim Alshiqi ise şirket çalışanlarının özelleştirme sürecinde kendilerine yönelik uygulanan "bilgilendirme eksikliğinden" şikayetçi olduğunu söyledi. Alshiqi, "Ne PTK işçileri, ne Kosova kurumları ne de vatandaşların özelleştirme süreciyle ilgili yeterli bilgisi var" dedi.
     İhaleye katılan şirketlerin çoğunun iletişim alanında faaliyet göstermediğini savunan Alshiqi, "PTK'nın özelleştirilmesini engellemek için grev ve protestolar dahil tüm yasal imkanları kullanmaya hazır olduklarını" söyledi.
     PTK hisselerinin yüzde 75'inin özelleştirileceği ihaleye, Turkcell'in yanı sıra, Portekiz Telecom'u işbirliğiyle Albright Capital Management LLC, İngiliz British Telecom, Poloni işbirliğiyle Columbia Capital ve ACP Axos Capital Gmbh Konsorsiyumu, M1 International Limited, Sofrecom (France Telecom bölümü) işbirliği ile Twelve Hornbeams ve Avicenna Capital LLC Konsorsiyumu'nun katılacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 91 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir