Kosova'nın 2013 bütçesi -Kosova Başbakanı Haşim Taçi: "Kabul edilen 2013 bütçesi bugüne…

  • Yazı boyutu
Kosova'nın 2013 bütçesi 
  -Kosova Başbakanı Haşim Taçi: "Kabul edilen 
  2013 bütçesi bugüne…

Kosova'nın 2013 bütçesi -Kosova Başbakanı Haşim Taçi: "Kabul edilen 2013 bütçesi bugüne kadarki en yüksek miktar"

Kosova Başbakanı Haşim Taçi, dün mecliste kabul edilen bir milyar 586 milyon avro tutarındaki 2013 yılı bütçesinin bugüne kadarki en yüksek miktarlı bütçe olduğunu söyledi.
     Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Taçi, bütçenin onaylanmasına katkı veren herkese teşekkür etti. Kabul edilen 2013 bütçesinin bugüne kadarki en yüksek miktarlı bütçe olduğunu belirten Taçi, bütçedeki artışın, ekonomik kalkınma ve vatandaşların sosyal refahının artırılmasının bir göstergesi olduğunu söyledi.
     Kosova'nın 2013 bütçesi, parlamentoda dün yapılan oturumda kabul etmişti. Buna göre, ülkenin gelecek yılki bütçesi bir milyar 586 milyon olarak belirlenmişti. Önümüzdeki yıl bütçe gelirlerinin bir milyar 423 milyon avro, giderlerin ise bir milyar 586 milyon olması öngörülüyor.
     2013 bütçesinin en büyük gelir kaynağını 915 milyon avroyla gümrük gelirlerinin oluşturması bekleniyor.
     Mecliste kabul edilen bütçeye göre, gelecek yıldan itibaren dev yatırımlar için 621 milyon avro harcanacak. Bu miktarın yüzde 40'ı Morina-Merdare otoyolunun yapımında, yüzde 30'u ise Elez Han otoyolunun yapımında kullanılacak.
     2013 yılı bütçesinin onaylandığı meclis oturumunda, milletvekilleri ayrıca Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası'nın kurulmasını sağlayacak kanun tasarısını da kabul etmişti.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir