KOSGEB'in girişimcilik kursları -KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Tüysüz: -"2010 yılından bu yana…

  • Yazı boyutu
KOSGEB'in girişimcilik kursları
  -KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Tüysüz:
  -"2010 yılından bu yana…

KOSGEB'in girişimcilik kursları -KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Tüysüz: -"2010 yılından bu yana 120 bin kişiye girişimcilik eğitimi verdik, eğitim alan 6 bin kişi kendi işini kurdu"

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz, 2010 yılından bu yana düzenledikleri girişimcilik kurslarına 120 bin kişinin katıldığını, 6 bin kişinin kendi işini kurduğunu söyledi.
     Tüysüz, KOSGEB Uşak Hizmet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu sertifika törenine katıldı.
     Törende konuşan Tüysüz, Türkiye'nin 2023 vizyonunu yakalayabilmesi için girişimcilik faaliyetlerinin büyük önem arz ettiğini, KOSGEB'in girişimciliğin geliştirilmesi için 2010 yılında bu yana büyük bir atılım içinde olduğunu belirtti.
     Tüysüz, şöyle konuştu:
     "2010 yılından bu yana 120 bin kişiye girişimcilik eğitimi verdik, eğitim alan 6 bin kişi kendi işini kurdu. Artık liselerde dahi girişimcilik eğitimi vermeye başladık. Yapılan gayretli çalışmalar sonucu ülkemizin uluslararası girişimcilik endeksi yüzde 5,6'dan yüzde 12'ye yükseldi. Girişimcilik eğitimi verdiğimiz 120 bin kişinin yüzde 45'i kadınlardan oluşuyor. Kurslar sonrası kendi işini kuran 6 bin kişiden yaklaşık 3 bini kadın. Uluslararası kriterlere göre girişimcilik eğitimleri sonunda kendi işini kuranların oranı yüzde 5 olursa verilen eğitimlerin başarıya ulaştığı kabul edilir. Ülkemiz bu oranı aşmış durumda."
     Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise yaptığı konuşmada girişimcilik ruhunun artık ülkemizin dört bir köşesinde filizlendiğini, bunda devletin sağladığı desteklerin büyük katkısının bulunduğunu belirtti.
     Konuşmaların ardından Uygulamalı Girişimcilik Kursuna katılan 200 kişiye sertifikaları verildi.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir