KOSBAŞ'ın ticaret hacmi arttı -Kocaeli Serbest Bölgesi, geçen yılki ticaret hacmini bir önceki…

  • Yazı boyutu
KOSBAŞ'ın ticaret hacmi arttı
  -Kocaeli Serbest Bölgesi, geçen yılki ticaret
  hacmini bir önceki…

KOSBAŞ'ın ticaret hacmi arttı -Kocaeli Serbest Bölgesi, geçen yılki ticaret hacmini bir önceki yıla göre yüzde 34,33 arttırdı

Kocaeli Serbest Bölgesi (KOSBAŞ), geçen yılki ticaret hacmini, bir önceki yıla göre yüzde 34,33 arttırdı.
     AA muhabirinin Ekonomi Bakanlığı verilerinden yaptığı derlediği bilgiye göre, 2011 yılının Ocak-Aralık döneminde 549 milyon 607 bin lira olan KOSBAŞ'ın ticaret hacmi, geçen yılın aynı döneminde 738 milyon 265 bin liraya yükseldi.
     Bu rakamlarla KOSBAŞ, Mersin Serbest Bölgesi'nin ardından Türkiye'de ticaret hacmini en fazla artıran 2'nci serbest bölge oldu.
     KOSBAŞ, 2011'de serbest bölgelerin toplam ticaret hacminin yüzde 2,4'ünü oluştururken, geçen yıl bu oran yüzde 3,2'ye yükseldi.
     KOSBAŞ'ın istihdamı ise bir önceki yıla göre yüzde 44 azalarak toplam çalışan sayısı bin 636'ya geriledi. Bu istihdamın bin 400'ünü işçiler, 96'sını büro personeli ve 140'ını diğer çalışanlar oluşturdu.
     KOSBAŞ, 2011 yılında Türkiye genelindeki serbest bölgelerin toplam istihdamının yüzde 5,4'üne sahipken, bu oran geçen yılın aynı döneminde yüzde 2,9 olarak gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir